header-img
Svetainės žemėlapis
Versija neįgaliesiems
Violetos Jasinevičienės (velti gaminiai) ir Virginijos Sebestinienės (pinti gaminiai) kūrybos darbų paroda „Iš praeities gelmių“
Pradžia:2023-06-02 - 11:00
Pabaiga:2023-07-03 - 17:00
Adresas:Radvilų g. 21
Telefonas:+370 645 05168

Birželio 2 – liepos 3 dienomis Tradicinių amatų centre Arnetų name veiks Violetos Jasinevičienės (velti gaminiai) ir Virginijos Sebestinienės (pinti gaminiai) kūrybos darbų paroda „Iš praeities gelmių“.

APIE AUTORES:

VIOLETA JASINEVIČIENĖ
Tautodailininkė, Lietuvos Tautodailininkų Sąjungos (Panevėžio skyrius) narė (2016 m.). Tradicinio vilnos vėlimo amato puoselėtoja, sertifikuoto tautinio paveldo produkto – veltiniai – tradicinė amatininkė ( 2019m.). Nuo 2014 metų aktyviai dalyvauju amatininkų ir liaudies meistrų gaminių mugėse, senųjų amatų šventėse, festivaliuose, edukacijose, parodose – konkursuose, demonstruoju senąjį vilnos vėlimo amatą, vedu edukacijas.
Savo gaminius iš vilnos bei vilnos vėlimo amatą pristatau ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų (Latvija, Baltarusija, Lenkija). 2022 m. gruodžio mėnesį Lietuvos tautodailininkų sąjungos (LTS) galerijoje surengta autorinė darbų paroda ,,Tradiciniai velti gaminiai /praeitis ir dabartis/ atnešė didžiulę sėkmę – šeši darbai pateko į Lietuvos Nacionalinio muziejaus (LNM) fondus. 2023 m. prasidėjo kūrybos darbų paroda ,,Tradiciniai amatai Aukštaitijoje”.
Ateities planuose – daug daug veltinio… ,,Viliuosi, kad vilnos vėlimas garsės kaip vienas iš tradicinių lietuvių amatų, daugelį šimtmečių buvęs kasdiene būtinybe, šiandien įgijęs kitų pavidalų ir prasmių. Na, o mano gaminiai garsins gimtąjį kraštą, autentiškumas leis atspindėti vietos savybes, kultūrą ir identitetą’’.

VIRGINIJA SEBESTINIENĖ
Pirmąją savo darbų parodą surengiau 2013 m. Lietuvos tautodailininkų sąjungos Alytaus skyriaus tautodailės dirbtuvėse. Tais pačiais metais pristačiau savo darbus regioninėje tautodailės parodoje „Aukso vainikas“.

Nuo 2014 m. esu Lietuvos tautodailininkų sąjungos Dzūkijos skyriaus narė.

2015 m. suteiktas Tautinio Paveldo produkto sertifikatas
2022 m. Tradicinių amatų meistro pažymėjimas.
2022 m. ietuvos kultūros ministerija suteikė meno kūrėjo statusą.
Vykdau savanorišką veiklą su Lietuvos žmonių su stuburo pažeidimais asociacijos Alytaus miesto ir rajono skyriaus nariais, vedu edukacijas.
Nuo 2016 m. dalyvauju įvairiuose respublikiniuose renginiuose: Kaziuko mugė Vilniuje, Kazimiero mugė Kaune, Grybų šventė Varėnoje, Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje,  Alytaus miesto šventėje , Tulpių žydėjimo šventėje Radviliškio r.
Nuo 2018 m. dalyvauju mugėse, parodose, vedu edukacijas.
Nuo 2018 m.Aktyviai dalyvauju Dargužių amatų centro veikloje.

2020 m. Dalyvavau medžio darbų konkurse „Klumpė krepšyje“, skirtame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui paminėti, tapau laureate.
2021 m. Salų dvare surengta mano personalinė paroda.
Tikiu, kad mūsų protėvių pynimo amatas prigis ir nūdienos jaunimo gretose, prisidės prie mūsų senų amatų išlikimo.

Parodos lankymas nemokamas