header-img
Svetainės žemėlapis
Versija neįgaliesiems
Susitikimas su sertifikuotų tautinio paveldo produktų amatininke Dana Morozoviene. Edukacija „Pynių ir kvadratėlių raštai“.
Pradžia:2024-03-18 - 16:30
Pabaiga:18:00
Adresas:Radvilų g. 21
Telefonas:+370 645 05168
Susitikimas su sertifikuotų tautinio paveldo produktų amatininke Dana Morozoviene. Edukacija „Pynių ir kvadratėlių raštai“.

Kovo 18 d. 16.30 val. Tradicinių amatų centre Arnetų name vyks susitikimas su sertifikuotų tautinio paveldo produktų amatininke Dana Morozoviene. Susitikimo metu vyks ir edukacija „Pynių ir kvadratėlių raštai“.

Dalyvavimas nemokamas. Reikalinga išankstinė registracija tel. +370 645 05168

Edukacijos dalyvių prašome būtinai atsinešti savo virbalus kojinėms megzti (5 vnt.).

Dana Morozovienė apie save:
Gimiau 1962 m. sausio 19 d. Alytaus rajone, Novaplentos kaime, Šukaičių šeimoje, močiutės Marijonos Kamandulienės sodyboje, kuri buvo įsikūrusi gražiame vienkiemyje tarp miškų, kalvelių ir plačių laukų. Močiutė buvo labai naginga, darbšti moteriškė ir mokėjo įvairaus amato – ausdavo, megzdavo, verpdavo, siuvinėdavo užuolaidėles ir puošdavo langus. Man paaugus močiutė pasakojo kaip išdirbami vilnoniai siūlai, kada reikia kirpti avis, kad siūlai būtų geros kokybės, kaip juos iškaršti, o vėliau pradėjo mokinti mane verpti vilnonius siūlus ir megzti kojines. Ten su tėvais gyvenome iki man reikėjo eiti į mokyklą. Pradėjus lankyti mokyklą ir išvykus su tėvais į Aukštaitijos kraštą, Kėdainių rajoną jau mokėjau numegzti vilnones kojines savo šeimynai. Mokykloje dalyvaudavau ,,Darbščiųjų rankų“ būrelyje, o draugėms paprašius – numegzdavau ir joms vilnones kojines.
Sukūrus savo šeimą, papildomai žinių įgijau iš anytos, todėl mano vaikai jau mūvėjo vilnones kojines su aukštaitiškais motyvais.
Paauginus vaikus, lankiau nevyriausybinių organizacijų mezgimo būrelį, kur dalyvaudavau su kitomis organizacijos narėmis Lietuvoje organizuojamose mugėse.
2016 m. laimėjau III vietą Kėdainių rajoninėje neįgaliųjų paraolimpiadoje, mezgimo virbalais rungtyje.
2017 m. Kėdainių pirminės kurčiųjų organizacijos pirmininkės gavau pasiūlymą dirbti amatų būrelio vadove. Būreliui vadovavau iki 2019 m.
2018 m. dalyvavau kojinių mezgimo čempionate, kuris vyko Radviliškio mieste. 2023 m. buvo sertifikuoti tautinio paveldo gaminiai – kojinės.
Visą gyvenimą mane lydi mezgimas, gerbiu ir saugau savo močiutės išugdytas ir išpuoselėtos mezgimo pamokas.