header-img
Svetainės žemėlapis
Versija neįgaliesiems
Spektaklis – fejerija „Dieviškasis Mikelandželas“
Pradžia:2023-10-28 - 16:00
Pabaiga:18:00
Adresas:Paeismilgio g. 12 B
Telefonas:+370 347 51778

Spalio 28 d. 16 val. Daugiakultūriame centre bus rodomas spektaklis – fejerija „Dieviškasis Mikelandželas“.

APIE:
Teatrališkos ekstravagancijos fejerijos “Dieviškasis Mikelandželas” sėkmė natūrali! Pirmą kartą žiūrovams buvo pristatyta meistriška, netikėta, gražiai suvaidinta, puikiai maestro Aleksandro Rubinovo režisuota teatro, operos, muzikinio ir edukacinio meno simbiozė!
Ir didžiulio skaičiaus tikrojo meno gerbėjų pageidavimų dėka, spalio 28 d., pradžia 16.00 val., jaukiame Kėdainių daugiakultūriame centre (Senosios rinkos a. 12) pirmą kartą Kėdainiuose pristatysime unikalų, teatrinį-operinį fejerijos eksperimentą skirtą Didžiajam genijui.
„Dieviškasis Mikelandželas“ – taip vadinasi šis dramos, operos, meninio ir poetinio meistriškumo susiliejimo stebuklas – nuostabaus teatro režisieriaus ir aktoriaus Aleksandro Rubinovo sukurtas subtilus, nuoširdus, jausmingas ir poetiškas kūrinys!
Naujojo kūrinio herojus yra didysis genijus, atsiųstas mums Aukščiausiojo – Michelangelo Buonarroti!
Jo gyvenimas, sudėtingi meilės santykiai, skirtingai nuo įprastų, jo sielos kupina poezija ir, žinoma, unikalus kūrybiškumas tapo šios išskirtinės dvasinės šventės pagrindu, kurią atgaivino nuostabių meno žmonių komanda, apdovanota įvairiapusiais kūrybiniais talentas:
Žavingoji aktorė Daiva Škelevaite ėmėsi itin dinamiško vaidmens, Benjamino Briteno vokalinis ciklas „7 Mikelandželo sonetai“ – dėl ypatingo vokalinės technikos sudėtingumo itin retai atliekamas kūrinys – su tuo puikiai susidoroja operos tenoras Mindaugas Zimkus, kuriam akomponuoja, o taip pat atlieka ir kitas kompozicijas, puiki pianistė Paulė Gudinaitė! Sceninį veiksmą praturtina išradingos vaizdo projekcijos, kurios efektingai vaizduoja Genijaus kūrybą, jo paveikslus ir skulptūros šedevrus!
Žinoma, didelis ačiū šios unikalios dvasinės puotos sielai ir akims kūrėjai poetei Violetai Šoblinskaitei, kuri puikiai iš senosios italų kalbos išvertė tuziną nuoširdžių Didžiojo dangaus pasiuntinio žmonijai – Mikelandželo – sonetų!
Paskubėkite, tik 130 laimingųjų – tiek žiūrovų telpa Kėdainių daugiakultūrio centro salėje. Tapkite ir jūs nepamirštamo kultūrinio įvykio liudininkais!
Michelangelo Buonarroti (1475–1564) – dieviškasis italų skulptorius, menininkas, architektas, poetas ir mąstytojas. Vienas didžiausių Renesanso ir pradžios baroko genijų – būtent jis architektūroje laikomas tikruoju „baroko tėvu”.
Jo darbai buvo laikomi aukščiausiais Renesanso meno pasiekimais net paties meistro gyvenimo metu. Mikelandželas gyveno beveik 89 metus – ištisą erą, nuo Aukštojo Renesanso laikotarpio iki kontrreformacijos ištakų. Per šį laikotarpį buvo pakeista trylika popiežių – devyniems iš jų jis atliko užsakymus. Išsaugota daug dokumentų apie jo gyvenimą ir kūrybą – amžininkų liudijimai, paties Mikelandželo laiškai, sutartys, jo asmeniniai ir profesiniai įrašai. Mikelandželas taip pat buvo pirmasis Vakarų Europos meno atstovas, kurio biografija buvo paskelbta dar jam gyvuojant.
Tarp garsiausių jo skulptūros darbų yra Dovydo, Bakcho, Pietos, Mozės, Lėjos ir Rachelės statulos, skirtos popiežiaus Julijaus II kapui.
 
BILIETAI:
Bilietai į unikalų renginį „Dieviškasis Mikelandželas“, spalio 28 d. (šeštadienį) 16.00 Kėdainių daugiakultūriame centre (Senosios rinkos a. 12), parduodami visose Bilietai.lt kasose ir internetu – https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/teatras/nepakartojamas-spektaklis-fejerija-dieviskasis-mikelandzelas-403037/
Visa informacija dėl bendradarbiavimo, bilietų rezervacijos teikiama telefonais: +37064536403, +370 61801331, +370 67176502.