header-img
Svetainės žemėlapis
Versija neįgaliesiems
„Janinos Monkutės – Marks pasaulinės tekstilės kolekcija“
Pradžia:2024-01-12 - 17:00
Pabaiga:2024-03-03 - 17:00
Adresas:J. Basanavičiaus g. 45
Telefonas:+370 347 57398

Janinos Monkutės – Marks muziejaus – galerijos antrame aukšte veikia paroda „Pasaulinės tekstilės kolekcija“. Parodoje eksponuojami darbai iš Janinos Monkutės-Marks kolekcijos, kuriuos ji įsigijo keliaudama po egzotines šalis.

Janina Monkutė-Marks su vyru Ira Marks ir viena daug keliavo. Aplankė beveik visą pasaulį. Vyras rūpinosi verslo reikalais, o ji, kur benuvykusi, ėjo į muziejus, turgus, ieškojo liaudies meno pavyzdžių, rinko viską, ką pamatydavo įdomesnio. „Supratau, kad primityvusis menas visame pasaulyje yra panašus, tie patys simboliai – žemė, dangus, dievybė“, – sakė J. Monkutė-Marks. Kiekviena tauta turi savitus būdus pasipuošti – gamina kaukes, karūnas, puošia langus, kapus. Gausią J. Monkutės-Marks įvairių šalių meno kūrinių kolekciją sudaro Afrikos, Azijos, Europos liaudies meno pavyzdžiai, Amerikos gyventojų kūriniai, daugybė kaukių, audinių, siuvinėjimo pavyzdžių… Į Kėdainius buvo atvežta tik dalelė Janinos tekstilės kolekcijos. Tai didelė dovana Kėdainiams, nes spėjama, kad Lietuvos muziejuose tokių kūrinių nėra.

Parodoje eksponuojama skiautelinė aplikacija, siuvinėjimai, lovatiesės, rankų darbo drabužiai ir kaukės iš įvairių egzotiškų kraštų.

Paroda veiks iki 2024 m. kovo 3 d.

Parodos lankymas nemokamas.