header-img
Svetainės žemėlapis
Versija neįgaliesiems
Muzikinis judesio spektaklis – ritualas „7 Ratai“ | Renginių ciklas (At)rask meną
Pradžia:2023-08-09 - 12:00
Pabaiga:14:00
Adresas:J. Basanavičiaus g. 45
Telefonas:+370 347 57398

Rugpjūčio 9 d. 12 val. prie Janinos Monkutės-Marks muziejaus-galerijos vyks Kauno miesto kamerinio ir „No Shoes“ teatrų muzikinis judesio spektaklis-ritualas vaikams ir jų tėveliams „7 RATAI“.  

Organizatorius – Kėdainių kultūros centras

 

Apie spektaklį: 

Trukmė: 45 min.
Premjeros data: 2019 m. rugpjūčio 31 d.
Režisierė: Ieva JACKEVIČIŪTĖ
Aktoriai: Saulė SAKALAUSKAITĖ, Greta ŠEPLIAKOVAITĖ, Miglė NAVASAITYTĖ, Marius GOTBERGAS, Raimondas KLEZYS/Mantas BENDŽIUS
Kostiumų dailininkė ir scenografė: Indrė PAČĖSAITĖ
Video projekcijų autorius: Tautvydas RASIULIS
Koprodiuseris: No Shoes

 

Per anksti teatrui?

Tikrai ne.
Anot neuromokslininkų ir ankstyvosios pedagogikos specialistų vaikai yra patys imliausi būtent ankstyvoje vaikystėje. Jeigu mažyliai nuo pirmųjų dienų mokysis, žiūrės spektaklius, klausys muzikos – tai mėgs daryti ir visą likusį gyvenimą. 7 RATAI – tai kelionė per 7 skirtingas spalvas, garsus, kokybes, būsenas, ritualines apeigas. Kartu su spektaklio kūrėjais žiūrovai kviečiami susėsti į vieną bedrą ratą, kurio centre veiksmą pradeda video projekcijos pagalba atsirandantys baltiški raštai, įprasminantys visatos elementų apsijungimą į vieną tėkmę. Skambant gyvai atliekamai autentiškai lietuvių liaudies daugiabalsei vokalinei bei instrumentinei muzikai, žiūrovas tampa ne pasyviu stebėtoju, o aktyviu veiksmo dalyviu ir kūrėju. Spektaklio idėja gimė ieškant savo autentiškų šaknų ir tuo būdu atrandant, jog lietuviškas folkloras turi daug sąsajų su viso pasaulio kultūrom. Ritualai per muziką ir šokį yra bendri visoms tautoms, kas atveria suvokimą, jog visi mes esame to paties pasaulio piliečiai.