header-img
Svetainės žemėlapis
Versija neįgaliesiems
Albinos Mackevičienės karpinių parodos „Karpinių ažūrai“ atidarymas
Pradžia:2024-04-12 - 15:00
Pabaiga:16:00
Adresas:Paeismilgio g. 12 B
Telefonas:+370 347 51778
Albinos Mackevičienės karpinių parodos „Karpinių ažūrai“ atidarymas

Balandžio 12 d. 15 val. Daugiakultūriame centre atidaroma Albinos Mackevičienės karpinių paroda „Karpinių ažūrai“. 

Mūsų kraštietė, josvainietė, pedagogė ir dailininkė Kėdainių krašto dailės draugijos pirmininkė Albina Mackevičienė meniniais karpiniais iš labai trapios medžiagos – popieriaus – užsiima jau daugiau kaip 40 metų. Savo darbus moteris eksponuoja respublikinėse ir Kėdainių krašto parodose. Dalyvauja respublikiniuose karpinių meistrų pleneruose. A. Mackevičienė 1989 ir 2015 metais dalyvavo ir pasaulio karpinių iš popieriaus parodose kartu su kitais autoriais atstovavusiais daugiau kaip 15 šalių. O 2007 metais A. Mackevičienė tapo ir respublikinio konkurso „Lietuviškas suvenyras“ laureate. 2009 visuomenei buvo pristatytas įspūdingas 28,43 m x 41,5 cm x 11,79 m2 ploto Josvainių vidurinės mokyklos Albinos Mackevičienės mokinių karpinys „Mano tėviškė“. Jis buvo skirtas Lietuvos vardo tūkstantmečiui paminėti ir siekė tapti nauju Lietuvos rekordu.

Albina Mackevičienė gimė Krasnojarsko krašte, tremtinių iš Lazdijų rajono šeimoje. Vaikystę moteris praleido Lazdijų rajone, Nemajūnų kaime. Iš sodybos kiemo, įsikūrusios ant didžiausio apylinkės kalno, atsiverianti nuostabi Dzūkijos gamtos panorama menininkę pakerėjo nuo pat vaikystės. Didelę įtaką kūrybinei saviraiškai darė ir mėgstanti kurti rankdarbius mama. Per žiemą namuose taukšėjo audimo staklės. Mama pati mėgo ir mokė savo dukteris siuvinėti, peltakiuoti, verpti, megzti, nerti, velti veltinius, lieti žvakes ir nuolat kurti grožį jų mylimuose tėviškės namuose. 

Vėliau, jau studijuodama tuometiniame Vilniaus valstybiniame pedagoginiame institute, Albina lankė Airytės Sapranavičienės vadovaujamą dailės studiją. Dar vaikystėje pamėgusi karpyti snaiges, moteris čia, savo studijų metais, sustiprino savo gebėjimus, išsamiai susipažino su karpinių menu ir pasinėrė į jį. 1980 metais, įgijusi matematikos mokytojos specialybę, Albina atvyko dirbti į Josvainius, o po dviejų metų įstojo į Vilniaus dailės akademijos neakivaizdinį skyrių studijuoti taikomosios dailės ir braižybos. Taip atvėrė sau kelią į profesionalias žinias ir gilų pažinimą.