header-img
Svetainės žemėlapis
Versija neįgaliesiems
Kėdainių krašto muziejus – Europos kultūros kelio „Reformacijos keliai“ narys

Džiaugiamės galėdami pranešti, kad tampame vieno iš Europos Tarybos kultūros kelio „Reformacijos keliai“ nariu.

2024 m. kovą preliminariai buvo patvirtintas mūsų muziejaus prašymas tapti Europos Tarybos kultūros kelio „Reformacijos keliai“ nariu.

Oficialiai narystė bus patvirtinta šios institucijos Generalinėje asamblėjoje, vyksiančioje šių metų spalio 17 d. Erfurte.

Pagrindiniais „Reformacijos kelių“ objektais Kėdainiuose tampa: Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčia, Arnetų namas (buvusi evangelikų reformatų superintendentų rezidencija), Rektorių namai, Kėdainių šviesioji gimnazija, Kėdainių evangelikų liuteronų bažnyčia

APIE REFORMACIJOS KELIĄ:

2019 metais suteiktas Europos Tarybos kultūros kelio sertifikatas. Reformacijos kelias yra šimtmečių istorijos, kai krikščionybės judėjimų sekėjai visoje Europoje turėjo bendrą norą pakeisti institucijas ir sugriauti status quo, atspindys. Šiame atvirame ir tolerantiškame kultūros kelyje yra derinami įvairūs reformacijos aspektai peržengiant valstybių sienas: labai vertinami vietinių regionų Reformacijos istorijų, kultūrų ir visuomenių skirtumai, jų gausybė, tuo pačiu metu narius vienija Reformacijos kelias, puoselėjantis bendrą paveldą ir vertybes,
išsiskiriantis kaip unikalus indėlis į turizmą ir teritorijų plėtrą. Reformacijos paveldas yra su krikščionybe susijusių judėjimų, vykusių XVI amžiuje Europoje, kildinamų iš XII amžiuje vyravusių idėjų, kurios atskleidė įvairius regioninius ir nacionalinius ypatumus, materialaus ir nematerialaus palikimo rinkinys. Šie judėjimai paskatino kultūrinę ir religinę įvairovę, kasdienės krikščioniškos praktikos ir dvasininkų transformaciją bei prisidėjo prie socialinių, kultūrinių, politinių vertybių ir idėjų pokyčių. Jų palikimas yra įvairus – nuo pastatų, rašytinių dokumentų, istorinių įvykių vietų, kelionių takų, meno kūrinių, muziejų ir parodų, iki kulinarinių tradicijų, muzikos, legendų ir švenčių. Keliaudami šio kultūros kelio maršrutais mėgaukitės buvimu daugiau kaip 80-tyje su Reformacija susijusių vietų 8 Europos šalyse, kurios patenka į Reformacijos kelio tinklą.