header-img
Sitemap
Version for the disabled
Arnio Aleinikovo (SINUO) konceptualios elektroninės muzikos pristatymas
Pradžia:2023-04-28 - 18:00
Pabaiga:20:00
Address:Paeismilgio g. 12 B
Phone:+370 347 51778

Balandžio 28 d. 18.00 val. Daugiakultūriame centre Arnio Aleinikovo (SINUO) konceptualios elektroninės muzikos pristatymas. 

Renginys nemokamas.

Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos narys Arnis Aleinikovas savo muzikinę karjerą pradėjo po „SINUO“ pseudonimu dar 2020 metais. SINUO išvertus iš lotynų kalbos „sinus“ reiškia vėją arba kreivę. Jo kūriama konceptuali elektroninė muzika laviruoja tarp ambient (liet. supančios) ir techno muzikos. Pirmasis, debiutinis EP „Emergency Exit“ (liet. „Avarinis išėjimas“) buvo išleistas 2022 metais. Šiame mini albume Arnis miksuoja skirtingų filosofų, psichologų mintis, jas derina su originaliais NASA garsais iš visatos bei dokumentiniais, asmeniniais garsais.
Kūrėjas netruko būti išgirstas šalyje ir už jos ribų. Muzikos apžvalgininkas Jonas Braškys mėnraščiui „370“ debiutinį SINUO mini-albumą sausio mėnesį paskelbė mėnesio albumu: „Švarus, tikslus ir skoningas – toks man pasirodė šis intelektualios elektronikos mini albumas, kuriame kūrėjo protas valdo jo aistras, kuriame įvaizdis yra puikiai suderintas su turiniu ir kuriame nieko nėra netyčia ar nereikalingo. Gal klystu, bet man „Emergency Exit“ pasirodė fantastiškai apgalvotas darbas, kuris lyg ir neturi kažkokių itin įsirėžiančių bangerių, bet kurį tu vis noromis ir tik noromis pasileidi iš naujo, lyg šešiuose kūriniuose būtų paslėpta daug daugiau, negu tau prieš tai pavyko išgirsti“.
Jam antrina didžiausių Lenkijos elektroninės muzikos platformų „T-Mobile Electronic Beats Poland“ ir „Elektrowkręta“ žurnalistė Agata Omelanska, kuri išskiria kūrinį „All we have now“ (liet. „Viskas, ką turime dabar“), kaip vieną ryškiausių mini-albumo kūrinių. „Kūrėjas puikiai išlaiko balansą tarp dviejų pasaulių. Tarp ambient ir techno muzikos. Jis tą daro gana subtiliai ir kviečia klausytoją pasinerti giliau į patį garsą“.
Naujajame albume „Perpetual Motion“ (liet. „Amžinasis variklis“) – SINUO miksuoja anglų rašytojo Alan Watts‘o mintis apie atskirtį, politikų komentarus apie klimato kaitą ir psichologų mintis apie pyktį. Albumą ir koncertą vainikuoja lietuvių aktorės Eglės Gabrėnaitės mintys.
Antrasis albumas, visai kaip ir pirmasis, laviruoja tarp ambient ir techno muzikos žanrų, tarp 80 BPM ir 160 BPM.
Šie albumai jau buvo pristatyti Kaune, Vroclave, Miunchene, Tbilisyje, Lisabonoje. Dabar – 𝐛𝐚𝐥𝐚𝐧𝐝𝐳̌𝐢𝐨 𝟐𝟖 𝐝. 𝟏𝟖 𝐯𝐚𝐥. – Arnio Aleinikovo (SINUO) albumo pristatymas gimtinėje – Kėdainiuose, po kurio seks koncertai Kelne, Prahoje ir Stokholme.
Tai nėra tradicinis koncertas Kėdainių daugiakultūriame centre. Klausytojai gali rinktis – arba klausyti muzikos sėdėdami, arba šokti erdvėje. Taip pat, priešingai nei įprastuose koncertuose – klausytojai gali išeiti ir vėl sugrįžti į erdvę tokiu būdu savęs neapribojant.
Koncerto trukmė 1 val. 30 min.
 
Organizuoja: ALTR ir Kėdainių krašto muziejus.