Tapytojų grupės „Mėlynas menas“ parodos „Meno horizontai“ atidarymas ir choro iš Kauno r. Domeikavos „Versmė“ koncertas
Pradžia:2024-05-11 - 14:00
Pabaiga:16:00
Adresas:Paeismilgio g. 12 B
Telefonas:+370 347 51778

Gegužės 11 d. 14 val. Daugiakultūriame centre vyks tapytojų grupės „Mėlynas menas“ parodos „Meno horizontai“ atidarymas ir choro iš Kauno r. Domeikavos „Versmė“ koncertas.

Tapytojų grupė Mėlynas Menas, 2014 m. subūrusi įvairaus amžiaus ir įvairaus braižo menininkus tiesiog ant marių kranto Pervalkoje. Neabejingus savo krašto kultūrai, neabejingus Lietuvos gamtos grožiui, ieškančius kelių, kaip gražiau jį pavaizduoti. Pirmoji Mėlynas Menas paroda buvo atidaryta 2021 metais liepos mėn. Juodkrantės Liudviko Rėzos kultūros centre. Iki 2022 m. grupė dirbo be pavadinimo Pervalkoje, Karaliaus Mindaugo profesinio rengimo centre. Nuo 2022 m. rugpjūčio 15 dienos grupė turi savo pavadinimą ir emblemą. Ir nuo to laiko spėjo sudalyvauti 5 pleneruose ir parodose, iš jų Pervalkoje, Kauno Dainavos bibliotekoje, Kauno rajono senojoje Zapyškio bažnyčioje, Kačerginėje, Kauno miesto Vinco Kudirkos bibliotekos Panemunės padalinyje, Birštono istoriniame muziejuje, Kauno kultūros namuose, Zyplių dvare. Ir 2024 m. Maironio literatūros muziejuje.

Šiuo metu tapytojų grupei priklauso 10 – 12 narių: Gitas Markutis, Marius Morkūnas, Indrė Morkūné Makelytė, Ieva Grunskytė, Zita Tarasevičienė, Loreta Markutienė, Fausta Kybartienė, Ignė Grigaliūnaitė, Jolanta Čiaglienė. Marija Mažeikaitė, Serge Ra, Maryna Pugachova ir kiti.

Mėlynas Menas tapytojų grupės meninės pažiūros yra šiuolaikiškos. Šios grupės kūryboje galima sutikti realizmo bei impresionizmo menines nuostatas. Kiekvienas dailininkas vysto individualų braižą. Taip pat kūryboje svarbus vaidmuo tenka peizažui. Šis žanras turi tvirtas dailės tradicijas ir atspindi dailininko ryšį su gimtąja žeme. Tam įtakos turi plenerinė dailė, kuri verčia atkreipti dėmesį į kraštovaizdžio svarbą. Pilkšvai mėlyna ar šviesiai mėlyna, spalvų gama, dominuoja dailininkų kūryboje. Šis koloritas primena pamario kraštą, kur kiekvienais metais čia atvyksta ir kuria šios grupės nariai. Yra grupėje dailininkų, kurie kuria romantinį jūros įvaizdį, kiti stengiasi perteikti įvairias stichijos būsenas, bei saulės spindulius, lūžtančius vandenyje. Yra grupėje narių, kurie propaguoja grynąją abstrakciją arba stengiasi abstrahuoti daiktus realybėje.

Renginys nemokamas.