Kultūros ir istorijos festivalis „Radviliada 2024“ kviečia:
Rugsėjo 6 d., penktadienį
Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčioje (Senoji g. 3) 17.30 val. vyks Henry Purcell semioperos „The fairy queen“ („Fėjų karalienė“, 1692, pagal W. Shakespeare‘o komediją „Vasarvidžio nakties sapnas“) interpretacija.
Dalyvauja: baroko operos kūrėjų kolektyvas Lieto Fine (Lietuva, Latvija, Lenkija, Italija).
Apie:
Jaunų baroko operos kūrėjų kolektyvas Lieto fine kultūros istorijos festivaliui „Radviliada 2024” ruošia interaktyvią Henry Purcell semioperos „Fėjų karalienė“ (The Fairy Queen, 1692, pagal W. Shakespeare komediją „Vasarvidžio nakties sapnas“) interpretaciją. Atrinkę esmines ištraukas iš penkių operos veiksmų, menininkai pritaikys medžiagą šių laikų kontekstui ir pristatys ištikimai festivalio publikai.
Henry Purcell laikomas vienu originaliausių kompozitorių tarp savo amžininkų Europoje. Jis kompozicijos subtilybių mokėsi tiek iš senųjų muzikos meistrų, tiek iš savo laikmečio kūrėjų. Įdomu tai, kad H. Purcell rašytos operų uvertiūros pasižymi prancūzišku stiliumi. Svarbiausia jo kūrybinio palikimo dalis – daugiau nei šimtas dainų, tragiškoji opera „Didonė ir Enėjas” ir semiopera „Fėjų karalienė”. Kūrybinės komandos žiniomis, ligšiol „Fėjų karalienė“ nebuvo statyta Lietuvos scenoje, turbūt dėl savo didžiulės apimties. „Radviliados“ festivaliui ruošiama sutrumpinta interaktyvi semioperos versija suteiks progą kūrėjams ir publikai prisiliesti prie šio daugialypio kūrinio.
Kūrybinės komandos branduolį sudaro LMTA Baroko operos alumnai Karolina Parmas (sopranas, Lietuva), Justina Kaminskaitė (sopranas, Lietuva), Arūnas Maliukas (bosas-baritonas, Lietuva); taip pat tenoras Ignas Ščesnulevičius (Lietuva), režisierius ir scenografas Rokas Lažaunykas (Lietuva), liutnininkas Marco Baronchelli (Italija) ir klavesinininkė Vaiva Eidukaitytė-Storastienė (Lietuva).
Pasirodyme suskambės labai retai Lietuvos scenoje girdimas instrumentas – virginalis. Jis laikomas mažuoju klavesino broliu dėl švelnaus ir subtilaus tembro.
Barokinės semioperos atlikimą praturtins išradingai panaudotos lietuviškos koncertinės kanklės 415 Hz derinime. Toks sprendimas priimtas dėl kanklių galimybės papuošti, improvizuoti ir kartu groti basso continuo partiją. Nors ir etninės prigimties, kanklių muzika XVI a. skambėjo Žygimanto Augusto rūmuose, o „Radviliados” festivalyje kanklės suskambės naujame amplua!
Renginys nemokamas.
Visą festivalio programą rasite ČIA
Festivalio organizatorius – Kėdainių krašto muziejus
Festivalį finansuoja – Lietuvos kultūros taryba, Kėdainių rajono savivaldybė
Festivalio partneriai – Instytut Adama Mickiewicza (Lenkija), Uus Kontsert (Estija)
FESTIVALIO RENGINIŲ METU BUS FILMUOJAMA IR FOTOGRAFUOJAMA. NUOTRAUKOS IR VAIZDO ĮRAŠAI BUS NAUDOJAMI RENGINIO VIEŠINIMUI SOCIALINIUOSE TINKLUOSE, INTERNETINĖSE SVETAINĖSE, SPAUDOJE IR KT.