header-img
Svetainės žemėlapis
Versija neįgaliesiems
D. Golovanov ir J. Maksimovič improvizacijų pagal M.K. Čiurlionio muziką koncertas „Paskui Čiurlionį“
Pradžia:2023-09-14 - 17:30
Pabaiga:19:00
Adresas:Paeismilgio g. 12 B
Telefonas:+370 347 51778
D. Golovanov ir J. Maksimovič improvizacijų pagal M.K. Čiurlionio muziką koncertas „Paskui Čiurlionį“
Praėjus daugiau, nei 100 metų nuo M. K. Čiurlionio mirties, jo kūryba vis dar yra įkvėpimo šaltinis daugybei menininkų. Lietuvos genijaus muzikos grožį, trapumą ir didybę atskleis du džiazo ir improvizacinės muzikos meistrai – pianistas Dmitrijus Golovanovas ir saksofonistas Janas Maksimovičius.
“Čiurlionio muziką pradėjome atlikti su intencija modernizuoti ir aktualizuoti ją. Tačiau ilgainiui pastebėjome, kad ne mes pakeitėme Čiurlionį, o jis pakeitė mus, mūsų mąstymą, atlikimą, muzikos suvokimą. Visa mūsų atliekama muzika pasikeitė po gilesnės pažinties su Čiurlionio kūryba.” – sako D. Golovanovas.
Šioje improvizacijos pilnoje Čiurlionio interpretacijoje atlikėjai atsisako džiazo stereotipu, vietoje to operuodami autentinės Čiurlionio muzikos elementais. Kai kur užbaigti kūriniai praplėčiami ir išvystomi į stambesnes formas, o kai kur Čiurlionio muzikos motyvai tampa tramplinu atlikėjų intelektui ir drobe Čiurlioniško simbolių ir fantazijų pasaulio paveiksllui.
Abu muzikai yra vieni ryškiausių šalies improvizacinės muzikos ir džiazo atlikėjų, abiejų biografijose daugybė koncertų svarbiausiose šalies scenose, begalė bendradarbiavimų su užsienio atlikėjais bei plati užsienio koncertų geografija, tačiau svarbiausia jiems – gyvas muzikinis bendravimas su klausytoju “čia ir dabar”, kiekvienos sekundės išgyvenimas ir čia pat gimstanti muzika, kurios dalyviu tampa klausytojas.
Dmitrijus Golovanovas – jau du dešimtmečius vienas aktyviausių džiazo scenos dalyvių su ilgu ir įspūdingu pasiekimų, festivalių, kūrybinių projektų ir tarptautinių bendradarbiavimų sąrašu. Dar studijų laikais jis stažavosi pas legendinį JAV pianistą Richie Beirach’ą Vokietijoje, iš kur parsivežė ne tik gilų džiazo žinių bagažą, bet ir išskirtinę, precizišką bei išraiškingą grojimo manierą. 2022 metais jis pelnė prestižinį Birštono džiazo festivalio Grand Prix už nuopelnus Lietuvos džiazui, o kiek vėliau buvo išrinktas Lietuvos džiazo federacijos prezidentu. Jo diskografijoje – daugiau nei 15 albumų, tarp kurių 3 soliniai ir dar 6 kuriuose jis yra projektų ir muzikos bendraautorius.
Jan Maksimovič – išskirtinis Lietuvos vidurinės kartos džiazo muzikantų pavyzdys. Turtingas garsas, plačios techninės galimybės ir ryškus ir netikėtas muzikinis frazavimas išskiria jį tarp kitų saksofonistų. Pridėjus didžiulę patirtį improvizacinės muzikos srityje gaunamas stulbinantis rezultatas – ekspresyvus, net teatrališkas, grojimas, kuris atveria klausytojų širdis, sielas, mintis. Kelis pastaruosius dešimtmečius Janas buvo aktyvus kelių ansamblių lyderis, taip pat grojo kaip kviestinis muzikantas su žinomiausiais šalies atlikėjais. Jo bendradarbiavimų rate – Tim Daisy, Vein Trio, Nacionalinis Simfoninis Orkestras ir daugybė kitų.
Bilieto kaina – 7€, senjorams ir moksleiviams – 5€.
Bilietai parduodami Daugiakulūrio centro kasoje.