header-img
Svetainės žemėlapis
Versija neįgaliesiems
Radviliada 2023

2023 m. rugsėjo 8 – 10 dienomis Kėdainių krašto muziejus kvietė kėdainiečius ir miesto svečius susitikti jau 9 – ame kultūros ir istorijos festivalyje „Radviliada 2023“.

FESTIVALIO AKIMIRKOS:

2023 M. FESTIVALIO PROGRAMA:

Festivalis prasidėjo rugsėjo 8 d., penktadienį, 15.30 val. Daugiakultūriame centre prof. Raimondos Ragauskienės, prof. Aivo Ragausko bei prof. Deimanto Karvelio diskusija „Knygai nobažnystės krikščioniškos“ – 370. Ar Kėdainiai buvo lietuviškojo kultūrinio Radvilų modelio centras?“.

Diskusijos vaizdo įrašas: 

Po diskusijos, 17.30 val. festivalis persikėlė į Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčią, kur žiūrovai galėjo išvysiti Giovanni Battista Pergolesi (1710–1736) teatralizuotą baroko operą „Livjeta ir Trakolas“ (Livietta e Tracollo). Dalyvavo Lietuvos ir Latvijos jaunieji atlikėjai. Šis teatralizuotas koncertas buvo jaunųjų kūrėjų flirtas su opera seria ir intermezzo žanrais. Lietuvoje retai atliekama komiška Giovanni Battista Pergolesi opera Livietta e Tracollo papasakojo festivalio dalyviams apie vitališką avantiūristą Trakolą ir vylingą bei gudrią gražuolę Livjetą bei jų meilės istoriją.

„Livjeta ir Trakolas“ (Livietta e Tracollo) Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčioje festivalio „Radviliada 2023“ metu. Nuotraukos autorius Algimantas Barzdžius.

Rugsėjo 9 d., šeštadienį, nuo 10.00 val. iki 16.00 val. amatininkų klubas „Dvaro amatai“ (Vilnius) ir Kėdainių krašto muziejaus Tradicinių amatų centro amatininkai kvietė į Tradicinių amatų centre Arnetų namo kiemą susipažinti su senaisiais amatais.

„Dvaro amatai“ (Vilnius) ir Kėdainių krašto muziejaus Tradicinių amatų centro amatininkai Tradicinių amatų centre Arnetų namo kieme festivalio „Radviliada 2023“ metu. Nuotraukos autorius Algimantas Barzdžius.

Muzikos mylėtojai tądien buvo kviečiami į Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčią, kur 11.00 val. Kėdainių, Biržų V. Jakubėno muzikos mokyklos bei Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijos atstovai atliko literatūrinę-muzikinę kompoziciją pagal XVII a. kompozitorių muziką ir „Knygos nobažnystės krikščioniškos“ (1653) tekstus „Ant herbo kunigaikščio jo Mylistos“.

Kėdainių, Biržų V. Jakubėno muzikos mokyklos bei Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijos atstovai festivalyje „Radviliada 2023“. Nuotraukos autorius Algimantas Barzdžius. 

12.30 val. evangelikų reformatų bažnyčia vėl užsipildė muzika – JĀNIS RUBIKS(Latvija) kvartetas atliko koncertą „Jazzbaroque“.

Jānio Rubiko (Latvija) kvartetas Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčioje festivalio „Radviliada 2023“ metu. Nuotraukos autorius Algimantas Barzdžius.  

Rugsėjo 10 d., sekmadienį, Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčioje 14.00 val. klausytojai galėjo išgirsti muzikinio projekto „Magnetinis Bachas“ (Latvija / Šveicarija) koncertą „Unexpected“. MAGNETINIS BACHAS yra muzikinis projektas, kuriame susitinka partitūra ir improvizacija, akustikos ištakos ir sintetiniai garsai. 2019 m., originalus projektas „Magnetinis Bachas“ suvedė tris šveicarų muzikantus – violončelistę Ilze Grudule bei menininką Vincent Flückigerm, o taip pat Moog sintezatoriaus muzikantą bei elektroninės muzikos atlikėją Fred Chappuis. Nuo 2022 m. grupę taip pat sudaro Latvijos sopranas Aija Veismane, o vietoje Fred Chappuis, prie grupės prisijungė atlikėjas Joselyn Raphanel iš Friburgo. Kiti muzikantai, tokie kaip multiinstrumentalistas Ugis Praulinš, yra kviečiami į individualius projektus. „Magnetinis Bachas“ yra patirtis ausiai. Koncertų salės akustika ir klasikinė muzika, kartu su elektroniniais garsais, dažnai improvizuojama muzika apjungia magnetiškai, kas yra galima tik neįprastame koncerto atlikime. Garsai iš skirtingų šaltinių yra apjungiami, o šiuolaikinė muzika jungiasi su tradicine. Paklausyti muzikinio projekto kūrinių galite čia – https://www.youtube.com/@magneticbach1822

Muzikinis projektas „Magnetinis Bachas“ (Latvija / Šveicarija) Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčioje festivalio „Radviliada 2023“ metu. Nuotraukos autorius Algimantas Barzdžius.

Tądien devintasis festivalis uždarytas ypatingu muzikiniu spektakliu „Šv. Genezijaus trupės sugrįžimas“. Dalyvavo ansamblis „Camerata dei Folli“ (Lietuva/Latvija/Ispanija/Meksika). Spektaklio režisierius – jau daugeliui kėdainiečių puikiai pažįstamas Adrian Schvarzstein (Argentina/Ispanija).

Muzikinis spektaklis  Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčioje. Nuotraukos autorius Algimantas Barzdžius.

https://smstudija.lt/

FESTIVALIO RENGĖJAS – KĖDAINIŲ KRAŠTO MUZIEJUS

FESTIVALĮ FINANSAVO – LIETUVOS KULTŪROS TARYBA IR KĖDAINIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

   

FESTIVALIO PARTNERIAI:

 Kėdainių muzikos mokykla, Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokykla, Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazija, Anykščių rajono savivaldybės administracijos Svėdasų seniūnija. 

Renginių metu buvo filmuojama ir fotografuojama, vaizdo medžiaga talpinama internete