header-img
Sitemap
Version for the disabled
Tradicinių amatų centre – Rasos Juknevičienės kryželiu siuvinėtų paveikslų paroda „Paslaptingais adatos pėdsakais”

Kėdainių krašto muziejaus Tradicinių amatų centre Arnetų name (Radvilų g. 21) nuo spalio 20 d. veiks Rasos Juknevičienės kryželiu siuvinėtų paveikslų paroda „Paslaptingais adatos pėdsakais”.

Spalio 24 d. 16.00 val. parodos atidarymas.

Gruodžio 5 d. 15.30 val. siuvinėjimo edukacija  „Adatuko studija”. Reikalinga išankstinė registracija tel. 8645 05168

Renginių metu bus fotografuojama, nuotraukos viešinamos internete

APIE PARODOS AUTORĘ:

Lietuvių liaudies siuvinėjimo tradicijos siekia gilią senovę. Šiandien siuvinėjimu domisi vis jaunesni žmonės. Yra įvairių siuvinėjimo būdų: lygusis, kryželio, daigsto, virvutės, kilpinis, grandinėlės, eglutės, pintinis ir pumpurėlio dygsniai, adinukė, karpytinis siuvinėjimas, šešėliavimas, rankinė mašininė siūlė bei aplikacija.

Esu Rasa Juknevičienė. Gimiau, augau ir gyvenu Kėdainiuose. Studijavau Lietuvos edukologijos universitete, įgijau edukologijos bakalauro ir magistro laipsnius. Dirbu Kėdainių lopšelyje-darželyje „Pasaka“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja.

Mano močiutė (mamos mama) labai mėgo siuvinėti šešėliavimo būdu, tačiau aš tuomet mokiausi mokykloje ir man šis siuvinėjimo būdas pasirodė sudėtingas. Prieš devynerius metus pradėjau siuvinėti ir aš. Man patiko siuvinėjimas kryželiu. Iš pradžių siuvinėjau knygų skirtukus, adatines, mažus paveiksliukus. Gan greitai pradėjau siuvinėti didesnius paveikslus, pagalvėlių užvalkalus. Yra be galo didelis pasirinkimas ką siuvinėti – niekada nesiuvinėju aklai, kruopščiai renkuosi. Darbas man turi patikti ir norisi, kad ir tam, kam jis skirtas, būtų mielas. Dažniausiai siuvinėju gėles, gyvūnus, paukščius, gamtos vaizdus. Man siuvinėjimas nėra vien tik kryželių dėliojimas. Siuvinėjant kyla daug kūrybinių idėjų, kaip dekoruoti namus, drabužius ar kitaip realizuoti savo darbus. Tinkamai priderinti audiniai ir rėminimas tik dar labiau paskatina priimti naujus kūrybingumo iššūkius.

Siuvinėjimas – mano pomėgis, laisvalaikio praleidimo būdas. Tai kruopštumo bei atidumo reikalaujantis užsiėmimas, kuris ramina, leidžia kūnui atsipalaiduoti ir pailsėti po intensyvios darbo dienos bei neleidžia nuobodžiauti. Smagiausia, kai paimi siuvinėti naują darbą ir nugula pirmieji kryželiai. Didelis džiaugsmas ir malonumas matyti, kaip siuvinėjami kryžiukas po kryžiuko ir gimsta nauji paveikslai. Kiekviename paveiksle ir rankdarbyje įdėta daug meilės ir šilumos, kiekvienas yra išglostytas ir išpuoselėtas. Siuvinėju savo malonumui, taigi didžioji dalis darbų puošia mano šeimos ir draugų namus.

Kūryba yra nuolatinis atsinaujinimas, nuolatinė kova, nuolatinis ieškojimas ko nors geresnio ir gražesnio (Vincas Mykolaitis-Putinas).