header-img
Sitemap
Version for the disabled
IŠLEISTA SPALVINIMO KNYGELĖ “ATRANDU IR SPALVINU KĖDAINIUS”

Išleista spalvinimo knygelė apie Kėdainius.

Autoriai: Kėdainių krašto muziejaus Daugiakultūrio centro vadovė, istorikė Audronė Pečiulytė ir vilnietis Arūnas Bėkšta, Lietuvos restauravimo technologas, aukščiausios kategorijos restauratorius. Knygelės pristatymas planuojamas gegužės mėnesį.

Nuskenavę QR kodą, galėsite pažiūrėti ir paklausyti A. Pečiulytės pasakojimų apie spalvinamus objektus. Vaizdą ir garsą įrašė A. Bėkšta.

Prieš keletą metų A. Bėkšta kartu su Kamile Bėkštaite-Dirsiene išleido knygą „Atrandu ir spalvinu Vilnių“ , kuri sulaukė gražių atsiliepimų. Jam kilo idėja išleisti tokią knygelę ir apie Kėdainius, tad ir pasiūlė A. Pečiulytei bendradarbiauti.

„Kartu vaikščiojom po Kėdainių senamiestį, kalbėjomės, atkreipėme dėmesį į įdomesnius pastatus, juos fotografavome. Vėliau A. Bėkšta iš tų fotografijų padarė grafinius vaizdus, o aš surinkau medžiagą apie juos“, − pasakojo Audronė.

Knygelėje bus galima tuos namus nuspalvinti, paskaityti trumpą informaciją apie juos lietuvių ir anglų kalba. Prie rašytinės informacijos pateikiami QR kodai, leidžiantys išmaniųjų technologijų naudotojams nuskenuoti kodus ir pamatyti filmuotą medžiagą apie pasirinktus pastatus.

„Pasiėmę šią knygelę, galėsite be gido pavaikščioti po miestą, susipažinti ne tik su svarbiausiais miesto objektais, bet ir atkreipti dėmesį į eilinių miestiečių namus. Buvimas su šiuo leidinuku gali būti geras laiko praleidimas visai šeimai: suaugusieji domėsis senamiesčio istorija, o vaikai – nuspalvins namus“,– pasakojo Daugiakultūrio centro vadovė.

Šios knygelės leidybą rėmė AB „Lifosa“.  Įsigyti leidinuką bus galima Kėdainių krašto muziejuje ir Daugiakultūriame centre.

A. Pečiulytė kartu su kitais ir anksčiau yra išleidusi knygelių vaikams: užduočių knygelę „Nevėžio slėnio paslaptys“, užduočių sąsiuvinį, skirtą žydų kultūrai pažinti. Prieš porą metų išleista knygelė „Reformacija Vidurio Lietuvoje“.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija, 69559

http://www.kedainiai.lt/go.php/lit/Naujiena-isleista-spalvinimo-knygele-atrandu-ir-spalvinu-kedainius