header-img
Sitemap
Version for the disabled
Daugiakultūris centras vykdo projektą „Atmintis – tautos stiprybės šaltinis“

Atmintis – tautos stiprybės šaltinis

Šiais 2023-siais metais minime 1863-1864 metų sukilimo 160-ąsiais metines. Šio sukilimo metu mūsų  krašte vyko daug įnirtingų kautynių tarp sukilėlių ir carinės kariuomenės, o vienas iš svarbiausių sukilimo vadų buvo A. Mackevičius – Paberžės bažnyčios kunigas.

Norėdamas deramai paminėti sukilimo sukaktį ir aktualizuoti patriotiškumo ugdymą, Daugiakultūris centras vykdo Kėdainių r. savivaldybės administracijos finansuojamą projektą „Atmintis – tautos stiprybės šaltinis“ . Buvo surengtos 3 ekskursijos po sukilimą menančias mūsų krašto vietoves, kuriose dalyvavo daugiau kaip 100 mokinių iš Kėdainių šviesiosios ir Šėtos gimnazijų bei Kėdainių „Ryto“ progimnazijos.  Pažintinių ekskursijų metu mokiniai ne tik apžiūrėjo pastatytus paminklus ar muziejų, bet ir atliko užduotis, įtvirtino ir praplėtė savo žinias apie mūsų krašto patriotiškai nusiteikusius žmones, aktyviai prisidėjusiais prie kovos už laisvę ir nepriklausomybę.

Projektas dar nesibaigė ir norime klausytojus pakvieti į dar du renginius Daugiakultūriame centre:

spalio 4 d. 15 val. paskaitą „Charizmatiškasis sukilimo vadas Zigmantas Sierakauskas. Istorikų ir žmonos Apolonijos pasakojimai” skaitys Lietuvos istorijos instituto dr. Zita Medišauskienė, o po paskaitos bus surengta ekskursija po miestą –  sukilimą menančias vietas.

Spalio 26 d. 16 val. vyks baigiamasis projekto renginys – Lietuvos istorijos instituto dr. Olga Mastianica – Stakevič skaitys paskaitą „Moterys XIX amžiaus sukilimuose“, o aktorė Virginija Kochanskytė, pianistė Šviesė Čepliauskaitė ir dainininkė Giedrė Zeicaitė atliks programą „Išmokyk mylėti visa širdimi“, skirtą M. K. Oginskiui. 

Audronė Pečiulytė

Daugiakultūrio centro vadovė

 

Akimirkos iš jau projekto metu vykusių veiklų: