header-img
Sitemap
Version for the disabled
Festivalis “Radviliada 2021”. Koncertas “Dvibalsė širdis: italų baroko kameriniai duetai”
Pradžia:2021-09-16 - 17:30
Pabaiga:18:30

Rugsėjo 16 d. 17.30 val. Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčioje koncertas “Dvibalsė širdis: italų baroko kameriniai duetai”.

Dalyvauja:
„Duo Barocco“: Renata Dubinskaitė, Saulė Šerytė, vokalas, Vilimas Norkūnas, klavesinas.

❗DĖMESIO! Renginyje dalyvauti gali tik asmenys, turintys galimybių pasą (galioja ir kiti dokumentai, įrodantys vakcinacijos, persirgimo, atlikto PGR tyrimo arba greitojo antigeno testo neigiamo rezultato, antikūnų tyrimo teigiamo rezultato faktą).

Ansamblis „Duo Barocco“ – tai dainininkės, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventės Renata Dubinskaitė ir Saulė Šerytė, kurios susivienijo į barokinį duetą 2010 metų pradžioje, siekdamos dalintis su klausytojais savo meile senajai vokalinei muzikai, supažindinti juos su Lietuvoje retai atliekamais kūriniais. „Duo Barocco“ repertuare – XVII–XVIII amžiaus operų duetai bei arijos, sakralinė ir kamerinė vokalinė muzika. Tarp įsimintiniausių dueto programų – „Sugrįžimas į Arkadiją: pastoralinės scenos Claudio Monteverdi kūryboje“, „Paslėptoji opera: Henry Purcello arijos ir duetai“, „Sutemų skaitiniai: François Couperino „Leçons de ténèbres“, „Ugningoji čakona: XVII a. italų ir ispanų šokiai ir dainos“, „Cantabo Domino: baroko sakralinė muzika“, „Passioni musicali: aistringoji italų baroko muzika XVII a. LDK valdovų rūmuose“, taip pat J. S. Bacho, G. F. Händelio, J. B. Lully ir J. Ph. Rameau duetų programos bei daugelis kitų.
„Duo Barocco“ dainininkės gilino savo žinias apie baroko muziką besistažuodamos Sable senosios muzikos ir šokio akademijoje Čekijoje ir Prancūzijoje, Vilniuje vykusiuose meistriškumo kursuose su kviestiniais dėstytojais iš Prancūzijos, Italijos ir Argentinos, koncertuodamos kartu su senosios muzikos specialistais iš užsienio ne tik „Duo Barocco“ bet ir ansamblio „Canto Fiorito“ sudėtyje. „Duo Barocco“ nuolat pasirodo Lietuvos nacionalinės filharmonijos repertuare, bendradarbiauja su ansambliu „Musica Humana“, koncertavo su choru „Jauna muzika“, „Šv. Kristoforo orkestru“, Valstybiniu Baltarusijos kameriniu orkestru, senosios muzikos ansambliu „Affectus“ ir kitais ansambliais bei orkestrais. Savo kamerinės muzikos programas duetas „Duo Barocco“ yra pristatęs ne tik Lietuvoje, bet ir Prancūzijoje bei Šveicarijoje.

Vilimas Norkūnas senąja muzika susižavėjo 2002 metais Zalcburge (Austrija), studijuodamas koncertinės vargonų ir sakralinės muzikos specialybes Mocarteumo universitete. Čia pradėjo studijuoti ir šiuos istorinius instrumentus: klavesiną, klavikordą, hamerklavyrą, taip pat basso continuo. Nuo 2008 metų studijas tęsė Graco menų universitete, kur 2011 metais įgijo sakralinės muzikos ir vargonų magistrą, 2012 metais – chorinio dirigavimo magistrą. 2014 metais Graco menų universitete baigė Senosios muzikos klavesino studijas.
V. Norkūnas koncertavo su Stirijos barokiniu orkestru „Neue Hofkapelle Graz“ (Austrija), Šv. Kristoforo orkestru, su konsortu „Brevis“, koncertavo su chorais „Jauna muzika“, „Brevis“, „Aukuras“, įvairiais ansambliais. V. Norkūnas yra lietuvių senosios muzikos ansamblio „Chiaroscuro“ bei tarptautinio ansamblio „Cordaria“ bendraįkūrėjas ir narys. Šie ansambliai ne kartą koncertavo „Banchetto musicale“ ir Marco Scacchi senosios muzikos festivaliuose Vilniuje, gastroliavo Latvijoje – „Vivat Curlandia“ ir „Rygos senosios muzikos“ festivaliuose.“ Nuo 2015 metų V. Norkūnas yra kasmetinio Biržų „Baroko pavasario“ bendraorganizatorius ir meno vadovas.

Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kėdainių rajono savivaldybė