header-img
Svetainės žemėlapis
Versija neįgaliesiems
Tautodailininkės Rasos Družienės (Krekenava) sodų paroda „Šiaudo šviesa“
Pradžia:2023-12-13 - 9:00
Pabaiga:2024-01-05 - 16:00
Adresas:Radvilų g. 21
Telefonas:+370 645 05168

Nuo gruodžio 13 d. iki 2024 sausio 5 d. Tradicinių amatų centre Arnetų name veiks tautodailininkės Rasos Družienės (Krekenava) sodų paroda „Šiaudo šviesa“.

Autorė apie kūrybą:
„Pirmieji buvo maži sodeliai, žaislai kalėdinei eglutei, paukšteliai, žvaigždutės. O paskui ir pirmieji sodai Panevėžio krašto tautodailininkų parodai. 1998 m. mano šiaudinį sodą įsigyjo Lietuvos nacionalinis muziejus. Esu surengusi dvi personalines sodų parodas. 2020 m. dalyvavau respublikinje parodoje “Sodų sakmės”. Sukauptą patirtį veriant sodus mielai perduodu norintiems išmokti šio amato.
Kurdama sodus stengiuosi išsaugoti tradicijas ir kartu suteikti jiems šiuolaikiškumo. Taip 2017 m. gimė mintis sukurti miniatiūrinį šiaudinį sodą burbule. Jį patogu dovanoti, ar išsiųsti paštu į bet kurį pasaulio kampelį. Tai tarsi “pasaulis”, kiekvienam kitoks. Be to norisi, kad šiaudiniai sodai rastų vietą ne tik sodybose, kaimo aplinkoje, bet ir šiuolaikiniuose interjeruose. Todėl mano mylimiausi mini šiaudiniai sodeliai: maži, lengvučiai, tankūs ažūriniai, suverti iš kelių šimtų, o kartais ir kelių tūkstančių ploniausių vos 1-2cm ilgio rugių šiaudelių. Tai tarsi sodų atspindžiai iš mūsų protėvių pirkių perkelti į šiandieną ir pakabinti rėmelyje. Tarsi akimirkos iš vaikystės, tarsi prisiminimai iš senelių pasakojimų, kuriuos norisi išsaugoti lyg nuotraukas iš senų albumų”.
 

Lankymas nemokamas.

Tradicinių amatų centras Arnetų name dirba: 

I – V 8.00 – 17.00 val.