Siaučiant epidemijai ir lankytojams užvėrus muziejų duris, daugelis muziejininkų savo darbą perkelia į virtualią erdvę: organizuoja paskaitas, konferencijas, žaidimus, rodo fonduose sukauptas fotografijas. Kėdainių krašto muziejaus darbuotojai taip pat ne išimtis. Dar 2020 metų pavasarį Lietuvos muziejų asociacija, įgyvendindama Lietuvos kultūros tarybos programos „Strateginis kultūros organizacijų finansavimas“ projektą, pakvietė visus muziejus dalyvauti virtualios edukacinių programų platformos „Atrask savo kraštą muziejuje“ kūrime. Kėdainių krašto muziejininkų Audronės Pečiulytės, Reginos Adomaitienės ir Vaido Špečkausko pateikta paraiška konkursui buvo atrinkta ir rudenį prasidėjo darbas.
Virtualioje edukacinėje programoje pasirinkome atskleisti Reformacijos temą, nes būtent Kėdainių miestas labiausiai ir suklestėjo toje epochoje. Ją kuriant buvo orientuojamasi į istorijos, tikybos ir dailės dalykų mokymo programas mokyklose. Sukurta edukacinė programa „Kai tikėjimas keitė pasaulį. Reformacija“ padeda mokytojui išplėsti ir papildyti mokomąją programą, ją priartinant prie gyvenamosios vietovės. Prie sukurtos edukacinės programos yra pateikiamos trumpos rekomendacijos mokytojams kaip medžiagą panaudoti konkrečios pamokos metu. Todėl ją kuriant, konsultavomės su mokytojais, dirbančiais Šėtos gimnazijoje.
Edukacinėje programoje yra ir tekstinė medžiaga, ir nuotraukos, ir filmuoti siužetai, kurie padeda patraukliau bei išsamiau išdėstyti temą apie reformaciją. Susipažinus su visa pateikta medžiaga – pabaigoje galima pasitikrinti savo žinias. Žinoma, ir šią ir kitas edukacines programas gali peržiūrėti, susipažinti ir įsigilinti ne tik mokytojai ir mokiniai, bet ir visi, kam įdomi istorija, adresu: www.muziejuedukacija.lt
Audronė Pečiulytė
Kėdainių krašto muziejaus Daugiakultūrio centro vadovė