header-img
Svetainės žemėlapis
Versija neįgaliesiems
Kvietimas teikti paraiškas jubiliejinei JANINOS MONKUTĖS-MARKS GIMIMO 100-mečiui skirtai parodai

 

DALYVIO ANKETA (LT)

 

Janinos Monkutės-Marks muziejus – galerija kviečia teikti paraiškas jubiliejinei parodai, skirtai 100 – osioms Janinos Monkutės-Marks gimimo metinėms. Janina Monkutė – Marks buvo garsi Lietuvos menininkė, kūrusi tapybos darbus, grafiką bei gobelenus, gyveno JAV. Ji įsteigė ne pelno įstaigą ir padovanojo savo meno kūrinius Kėdainių miestui. Muziejus visuomenei duris atvėrė 2001 m. Nuo 2023 m. muziejus – galerija yra Kėdainių krašto muziejaus padalinys.

Janinos Monkutės-Marks muziejus – galerija

Šio muziejaus įsipareigojimas yra kultūros ir švietimo skatinimas, pasiekiamas per meno sklaidą jo dinaminėje įvairovėje Kėdainių mieste ir platesne Lietuvos kultūrine bendruomene. Muziejus skatina kūrybinį aktyvumą, bendruomenės įtraukimą ir filantropiją, organizuojant parodas, simpoziumus, paskaitas, literatūrinius vakarus, koncertus bei švietimo pažangos projektus jaunimui. Šiuolaikinio meno veikla ir individualios kūrybos skatinimas. Tai yra apimantis, energingas bendruomenės meno centras, kuris skatina visų amžių ir skirtingų socialinių sluoksnių gyventojų dalyvavimą.

Muziejus atstovauja naujo meno muziejaus modelį, koncentruojantį dėmesį į veiksmą, nei į statinę meno kūrinių saugyklą. Muziejus inicijuoja įvairias šiuolaikinio meno veiklas ir skatina individualią kūrybą. Tai yra apimantis, energingas bendruomenės meno centras, kuris skatina visų amžių ir skirtingų socialinių sluoksnių gyventojų dalyvavimą.

APIBRĖŽIMAI

Janina Monkutė-Marks buvo atvira pasauliui. Ji daug keliavo. Jos kūriniai buvo džiaugsmingi, inovaciniai ir avangardiniai per tamsiuosius pasaulio istorijos laikus.

Mes norėtume pagerbti ją su paroda, kuri suteikia menininkams absoliučią laisvę. Mes atsisakėme antraštės, kuri galėtų nukreipti menininkus. Mes sąmoningai neįtraukėme informacijos, kuri galėtų nukreipti menininkus ir trukdyti jų kūrybingumui.

Paroda yra atvira visiems tekstilės ir pluošto meno menininkams. Priimtinos yra visos technikos ir visos medžiagos. Tekstilės skulptūros yra pageidautinos. Priimtinos instaliacijos, o taip pat didelio formato gobelenai.

Dėvimi meno kūriniai nėra pageidautini.

Nedideli kūriniai gali būti eksponuojami ant pakylų, priimtinos pastatomos instaliacijos arba prie lubų pakabinamos instaliacijos. Tačiau, menininkai turi atsižvelgti į patalpų aukštį, kuris yra 2,90 m. Dydžių rekomendacijų nėra.

Kūriniai turi būti muziejinės kokybės ir sukurti paties menininko.

Visiems menininkams yra leidžiama pateikti tiek darbų, kiek jie nori. Parodai bus atrinktas vienas arba du kiekvieno menininko kūriniai.

ĮTRAUKIMAS, TRANSPORTAVIMAS IR DRAUDIMO KAŠTAI

Nėra jokio dalyvavimo mokesčio.

Galutinis pateikimo terminas 2023 m. liepos mėn. 1 d.

Menininkams yra leidžiama atgabenti savo kūrinius į muziejų (data jiems bus pranešta vėliau) ir asmeniškai pasiimti savo kūrinius po parodos uždarymo.

Kūriniai turi būti siunčiami tvirtuose, pakartotino naudojimo pakuotėse. Prašome paženklinti visą savo pakuotės medžiagą su savo vardu ir kūrinio pavadinimu.

Jei reikia, prašome įtraukti visus eksponavimo įrenginius ir lengvai suprantamas eksponavimo instrukcijas.

Menininkai apmoka transportavimo bei draudimo kaštus, siunčiant ir grąžinant kūrinius.

Kūrinius galite atvežti patys arba atsiųsti. Mes rekomenduojame visas siuntų tarnybas, paštą, autobusų siuntas ir „Sendparcel.com“ platformą.

Menininkai turi laisvę rinktis vežėją pagal savo pasirinkimą, platformą pagal savo pasirinkimą arba atgabenti savo kūrinius asmeniškai.

Menininkai bus informuoti apie laikotarpį, per kurį jie turės pasiimti kūrinius po parodos.

Menininkai gali palikti savo kūrinį Janinos Monkutės-Marks muziejuje, jį padovanojant.

Autoriai gali siųsti kūrinius į vieną pusę ir po parodos dovanoti juos muziejui. Tokiu būdu, padovanotų muziejui kūrinių kolekcija plėsis ir bus galimybė pristatyti  kūrinius platesnei auditorijai. Šie kūriniai gali būti eksponuojami kitose muziejaus organizuojamose parodose Lietuvoje arba kitų Baltijos šalių muziejuose.

 

VERTINIMO KOMISIJA

Kūrinius atrinks Rimantas Žirgulis, Kėdainių krašto muziejaus direktorius, Dalia Minkevičienė-Jazdauskienė, Janinos Monkutės-Marks giminaitė, Asta Fedaravičiūtė-Jasiūnė, Janinos Monkutės-Marks muziejaus-galerijos vadovė bei du gerai žinomi tekstilės ir pluošto meno menininkai iš Lietuvos.

ORGANIZATORIAUS KONTAKTAI

Janinos Monkutės-Marks Meno muziejaus-galerijos vadovė Asta Fedaravičiūtė – Jasiūnė                                                                 

J. Basanavičiaus g. 45, 57182 Kėdainiai, Lietuva                                                                       

El. paštas: galerija@jmm-muziejus.lt                                                                                  

Telefonas: +370 347 57398;

Mobilus: +37063841648

KALENDORIUS

Menininkų informavimas apie parodą 2023 m. birželio mėn. 1 d.

Paraiškos ir fotografijos siuntimas: galutinis terminas 2023 m. liepos mėn. 1 d.

Pasirinktų kūrinių patvirtinimas iki 2023 m. liepos mėn. 15 d.

Kūrinių pristatymas į JMM muziejų: galutinis terminas 2023 m. rugsėjo mėn. 1 d.

Parodos atidarymas 2023 m. rugsėjo mėn. 21 d.

Parodos uždarymas 2023 m. lapkričio mėn. 11 d.

Menininkams leidžiama pasiimti kūrinius po parodos uždarymo, suderinus laiką su organizatoriais.

PARAIŠKA:

Paraiškoje turi būti:

Užpildyta paraiškos forma.

Labai geros fotografijos! Kiekvieno kūrinio bendras vaizdas ir detalus vaizdas.

Dėl 3D darbų (skulptūrų ir instaliacijų) – kiekvienos pusės fotografijos.

 

 

DALYVIO ANKETA (LT)