EUROPOS MUZIEJŲ NAKTIS KĖDAINIUOSE

Kviečiame Europos muziejų naktį švęsti Kėdainiuose!

Gegužės 18 d., šeštadienį, kviečiame mūsų muziejuje ir padaliniuose lankytis NEMOKAMAI!

Nuo 18 val. kviečiame į Europos muziejų nakties renginį Janinos Monkutės -Marks muziejuje – galerijoje, kurio metu vyks galerijos parodų lankymas, kūrybinės dirbtuvės, lauko žaidimai, šokio teatro spektaklis-istorinė ekskursija ir gyvo garso koncertas.

GEGUŽĖS 18 D. PROGRAMA:

10.00 – 17.00 val.

Kėdainių krašto muziejaus (Didžioji g.19), kunigaikščių Radvilų mauzoliejaus (Senoji g.3) NEMOKAMAS LANKYMAS.

9.00 – 17.00 val.

1863 metų sukilimo muziejaus Paberžėje (Kėdainių raj.) NEMOKAMAS LANKYMAS.

10.00 – 14.00 val.

Daugiakultūrio centro (Paeismilgio g.12B) NEMOKAMAS LANKYMAS.

Janinos Monkutės – Marks muziejuje – galerijoje (J. Basanavičiaus g. 45 )

Janinos Monkutės – Marks muziejaus – galerijos parodų lankymas:
Janinos Monkutės-Marks pop meno tapyba.
Profesionalių Lietuvos grafikų grupinė paroda „Istorijos“.
Lietuvos ypatingų poreikių turinčių vaikų vektorinės tapybos kūrinių paroda „Angelų sodai“.

Kūrybinės dirbtuvės
L.P.A. GAMES lauko žaidimai

18.00 val.

Janinos Monkutės – Marks muziejuje – galerijoje (J. Basanavičiaus g. 45 )

VIETŲ NEBĖRA. REGISTRACIJA BAIGTA. Šeiko šokio teatro šokio spektaklis-istorinė ekskursija „Šachas Prūsijai. Luizė Mėmelyje“.

Tai šokio spektaklis – istorinė ekskursija Klaipėdos vietomis, kuriomis prieš 200 metų vaikščiojo karalienė Luizė ir Prūsijos karališkasis dvaras, bėgdami iš Berlyno nuo Napoleono kariuomenės.

Ausinėse skambant istoriniam-grožiniam tekstui, šiuolaikiškai dekonstruotai ano laikmečio muzikai, miesto garsams ir lydint penkioms šokėjoms, įkūnijančioms karalienę, žiūrovas pasijunta tarsi herojus istoriniame filme, kuriame susilieja šiuolaikinės Klaipėdos pulsas ir senojo Mėmelio alsavimas. Dalyviu tapęs žiūrovas, girdėdamas ištraukas iš karalienės ir dvariškių laiškų bei dienoraščių, tampa jos aplinkos liudytoju, o Luizės mėgta violončelės muzika ir lakoniškas judesys miesto erdvėse sukuria magišką patirtį. Šokio spektaklis-istorinė ekskursija skirta ieškantiems poetiškos, asmeniškai paliečiančios, netradicinės meno raiškos, besidomintiems Klaipėdos istorija.

19:30 val.

Janinos Monkutės – Marks muziejuje – galerijoje (J. Basanavičiaus g. 45 )

Sauliaus Petreikio ir grupės programa „Kur suteka saulės“. Saulius Petreikis – muzikinės scenos fenomenas bei vienas ekspresyviausių Lietuvos kūrėjų. Jo atliekamoje muzikoje skamba tiek tradiciniai, tiek ir archainiai pučiamieji instrumentai, o pasirodymai pasižymi energija ir įvairių emocijų gausa. Daugybę skirtingų instrumentų grojančio atlikėjo pasirodymai primena spalvingą kelionę, kurioje persipina baltiškų ir skandinaviškų pasaulių garsiniai lobynai. Sauliaus kuriama muzika šiltai priimama pačios įvairiausios auditorijos, o ypač mėgstama šeimų.

Dalyvauja: Saulius Petreikis – pučiamieji instrumentai; Donatas Petreikis – gitara; Rahel Talts – klavišiniai; Vytis Vainilaitis – perkusija.

Renginio metu taip pat bus išskleista 314 kv. metrų dydžio autistiškos mergaitės sukurta „Mūsų visų – Pasaulio Taikos ir Laimės Angelo“ vėliava, kuri skirta Ukrainos tautai palaikyti šiuo sunkiu laikotarpiu.

RENGINIAI NEMOKAMI
Renginio metu bus filmuojama ir fotografuojama.

muziejunaktis2024