header-img
Svetainės žemėlapis
Versija neįgaliesiems
Atidaryta paroda „Ikonos ant šovinių dėžių”

Kėdainių krašto muziejuje (Didžioji g. 19) atidaryta ukrainiečių menininkų Sofijos Atlantovos ir Oleksandro Klimenkos paroda „Ikonos ant šovinių dėžių”. Paroda veiks iki balandžio 14 d. 

APIE PARODĄ:

 

2014 m., prasidėjus Rusijos agresijai prieš Ukrainą, du ukrainiečių menininkai Sofija Atlantova ir Oleksandras Klimenka sumanė nepaprastai originalų ir iškalbingą meno projektą – pradėjo tapyti ikonas ant šovinių dėžių. Menininkai pastebėjo, kad tų dėžių dangčiai ir dugnai labai primena lentas, ant kurių tapomos ikonos. Šis keistas sutapimas juos įkvėpė imtis projekto. O. Klimenka, kalbėdamas apie šį sumanymą, sako: „Senojo Testamento mintis „perkalti ginklus į arklus“ gimė iš Naujojo Testamento išėjimo iš pragaro motyvo (…). Vis dėlto išėjimas iš pragaro galėjo įvykti tik kaip pergalė prieš mirtį, pergalė per mirtį.“ Ant šovinių dėžių dalių kuriamos ikonos, kaip ir kryžius, simbolizuoja mirties virsmą į gyvenimą. 

Šių ikonų paroda keliauja po pasaulį. Jos jau eksponuotos keliolikoje šalių ir daugiau kaip 120 vietų (taip pat ir Europos Parlamente). 

Parodoje Kėdainiuose rodoma 19 ikonų iš ciklo „Pietitus“.

 

Organizatoriai: Lenkijos institutas Vilniuje, Kėdainių krašto muziejus