header-img
Svetainės žemėlapis
Versija neįgaliesiems
Kėdainių krašto muziejuje

Edukacijas muziejuje veda –  Regina Adomaitienė arba Irena Vaitkevičienė.

Edukacijos vedamos darbo dienomis (pirmadieniais – penktadieniais).

+370 650 45597;  +370 620 21411; +370 347 53685 (bendras muziejininkų tel. nr.)

EDUKACIJOS:

KĖDAINIAI – MIKALOJAUS DAUKŠOS IR ČESLOVO MILOŠO ŽEMĖ

Programos metu mokiniai supažindinami su rašytojų biografiniais faktais, atskleidžiami jų nuopelnai lietuvių kalbai ir literatūrai. Atnaujintoje muziejaus ekspozicijoje žiūri filmus: „Dovanų gavau žemės rojų“ ir „Sapnavau, kad sugrįžtu“ bei filmo ištrauką apie M. Daukšą, skaito kūrinių ištraukas ir atlieka užduotis.

Programa skirta 8-12 klasių mokiniams. Trukmė – 1 val. Kaina – 3,00 €

KĄ PASAKOJA AKMENINIS KIRVUKAS

Moksleiviai susipažįsta su archeologijos ekspozicija, žiūri ištrauką iš vaizdo filmo „Vikingų festivalis“, matuoja, piešia archeologinius eksponatus, sprendžia kryžiažodžius.

Trukmė – 1 val. Užsiėmimas skirtas priešmokyklinio amžiaus vaikams, pradinių ir jaunesniųjų klasių mokiniams. Kaina – 3,00 €

SENI DAIKTAI PRABYLA

Užsiėmimo metu moksleiviai mokosi kočioti lininį rankšluostį, nešti naščiais medinius kibirus, matuojasi medines klumpes bei mena mįsles, sako patarles, piešia labiausiai patikusius daiktus.

Trukmė – 1 val. Užsiėmimas skirtas ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams bei pradinių ir jaunesniųjų klasių mokiniams. Kaina – 3,00 €

GYVENIMAS DVARE

Susipažįsta su Kėdainių krašto dvarų istorija ir kultūra, apžiūri dvarams skirtas ekspozicijas, plunksnomis rašo laiškus XVII – XIX a. maniera, mokosi vėduoklių kalbos, pasipuošia dvaro aksesuarais.

Skirta vyresnių klasių mokiniams ir suaugusiems. Trukmė: 1 – 1,5 val. Kaina – 4,00 €

SENOJI LIAUDIES SKULPTŪRA. KRYŽIAUS SIMBOLIS

Moksleiviai supažindinami su mažąja liaudies skulptūra, koplytstulpiais, V. Svirskio kryžiais.

Trukmė – 1 val. Užsiėmimas skirtas 4 – 12 klasių mokiniams. Kaina – 3,00 €

SENIEJI LIETUVOS IR KĖDAINIŲ HERBAI

Atnaujintoje muziejaus ekspozicinėje salėje mokiniai susipažįsta su Kėdainių ir Janušavos herbais bei antspaudais, sukuria savo herbų eskizus, atlieka praktines užduotis.

 Trukmė – 1 val. Užsiėmimas skirtas pradinukams ir 5 – 10 klasių mokiniams. Kaina – 3,00 €

PREKYBA VIDURAMŽIAIS. KĖDAINIŲ KRAŠTO KELIAI

Mokiniai atnaujintoje muziejaus ekspozicinėje salėje susipažįsta su sausumos ir vandens keliais ėjusiais per Kėdainius, miesto ryšiais su pasauliu, viduramžių prekybos ypatybėmis, atlieka praktines užduotis

Trukmė – 1 val. Edukacija skirta 5-10 klasių mokiniams. Kaina – 3,00 €

KNYGNEŠIŲ KELIAIS

Moksleiviai susipažįsta su Kėdainių krašto knygnešiais, jų pavojingu gyvenimu, slaptomis mokyklomis, sprendžia kryžiažodžius, skaito XIX a. pab. raštus, žaidžia.

Trukmė – 1 val. Užsiėmimas skirtas pradinių ir jaunesniųjų klasių mokiniams. Kaina – 3,00 €

TREMTIS IR PARTIZANINIS JUDĖJIMAS KĖDAINIŲ KRAŠTE

Moksleiviai susipažįsta su tremtinių ir partizanų gyvenimu, skaito jų laiškus, žiūri fotografijas iš Kėdainių krašto muziejaus fondų, klauso tremtinių ir partizanų dainų, eilėraščių.

 Trukmė – 1 val. Užsiėmimas skirtas 8 – 12 klasių mokiniams. Kaina – 3,00 €

KĖDAINIAI TARPUKARIO ( 1918-1940 m.) LAIKOTARPIU

Susipažįsta su Kėdainių miesto raida ir svarbiausiais pokyčiais tarpukario laiku, atskleidžiamos žymiausios asmenybės ir jų nuveikti darbai, atlieka praktines užduotis

Skirta 5-10 klasių mokiniams. Trukmė – 1 val. Kaina – 3,00 €

GYVENIMAS UŽ GELEŽINĖS UŽDANGOS. KĖDAINIAI SOVIETMEČIU

Susipažįsta su sovietinio gyvenimo ypatybėmis, jaunimo gyvenimo kontrastais, žiūri „Mėgėjo“ studijos trumpo metro filmus apie sovietinius Kėdainius.

Skirta 5-11 klasių  mokiniams. Trukmė – 1 val. Kaina – 3,00 €

RUGIO KELIAS

Moksleiviai susipažįsta su žemdirbystės įrankiais, mokosi sėti iš sėtuvės, atskirti įvairių rūšių javus, ragauja įvairių rūšių duonelę, sprendžia kryžiažodžius.

Trukmė – 1 val. Užsiėmimas skirtas ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams bei pradinių ir jaunesniųjų klasių mokiniams. Kaina – 3,00 €

VIENA DIENA VIDURAMŽIŲ MIESTE (VEDAMA SENAMIESTYJE)

Pažintinės ekskursijos po senamiestį metu pristatoma viduramžių miesto specifika ir pagrindiniai bruožais, išryškinamas Kėdainių miesto unikalumas, atliekamos praktinės užduotys.

Trukmė – 1 val. Užsiėmimas skirtas pradinių ir 5 – 10 klasių mokiniams. Kaina – 4,00 €

RADVILŲ GIMINĖS ISTORIJA (VEDAMA SENAMIESTYJE)

Moksleiviai aplanko kunigaikščių Radvilų mauzoliejų,  gilinasi į didikų giminės istoriją, jų tradicijas, nagrinėja pravardžių reikšmę, piešia Radvilų sarkofagų ornamentus.

 Trukmė – 1 val. Užsiėmimas skirtas 5 – 12 klasių mokiniams. Kaina – 4,00 €

KĖDAINIŲ MIESTIETIŠKOJI KULTŪRA (VEDAMA SENAMIESTYJE)

Pažintinės ekskursijos metu po Kėdainių senamiestį  ir  Krašto muziejų mokiniai  supažindinami su renesanso ir baroko epochos architektūra, literatūra ir rūbais. Atlieka praktines užduotis

Skirta vyresnių klasių mokiniams ir suaugusiems. Trukmė – 2 val. Kaina – 4,00 €

NEVĖŽIO SLĖNIO PASLAPTYS (VEDAMA KĖDAINIŲ KRAŠTE)

Pažintinės ekskursijos po Kėdainių rajoną metu mokiniai aplanko Sirutiškio, Kalnaberžės buvusius dvarus, 1863 m. sukilimo muziejų Paberžėje, susipažinsite su tėvo Stanislovo rinkiniais, aplankysite Krekenavos Mergelės Marijos dangun ėmimo bažnyčią, nusileisite į Šventybrasčio slėnį prie 1863 m. sukilėlių kapo, sustosite Šeteniuose – Nobelio premijos laureato Č. Milošo gimtinėje, gėrėsitės garsiuoju Isos slėniu.

Trukmė – 6 val. skirta vyresniųjų klasių mokiniams ir suaugusiems. Gido paslaugos – 30,00 €

 

EDUKACIJOS KULTŪRINĖS EDUKACIJOS SISTEMOJE – ČIA