header-img
Svetainės žemėlapis
Versija neįgaliesiems
1863 m. sukilimo muziejuje Paberžėje

Edukacijas sukilimo muziejuje veda – Alina Galvanauskienė

 +370 618 31593

PABERŽĖ IR 1863 M. SUKILIMAS

Istorinės atminties išsaugojimas – pagrindas ateities kartų  laisvei. Aplankysime  Paberžėje esantį 1863 m. sukilimo  atminimui skirtą memorialą, sužinosite kokiomis aplinkybėmis jis sukurtas, kokia jo reikšmė. Praktinė užduotis – akmenukų dekoravimas.

Trukmė – 1 val.

GYVENIMAS PO 1863 M. SUKILIMO

Užsiėmimo metu moksleiviai susipažįsta su politine situacija Lietuvoje po 1863 m. sukilimo:  kilusias represijas, kalbos draudimo pasekmes, gyventojų trėmimus. Sužino kas yra „graždanka“, kaip atsirado žibalinės lempos ir jų šviesoje su plunksnakočiais rašo graždankos tekstą.

 Trukmė – 1 val. Užsiėmimas skirtas vyresnių klasių mokiniams ir suaugusiems.

PABERŽĖS SIMBOLIAI – SAULUTĖS, KOPLYTSTULPIAI, STOGASTULPIAI, DUBENUOTIEJI AKMENYS

Aplankysime Tėvo Stanislovo saugotuves, sužinosime  koplytstulpių ir stogastulpių panašumus bei skirtumus, dubenuotųjų akmenų paskirtį.  Aptarsime Lietuvos kryžių rūšis, puošybą. Susipažinsime su jų  geografiniu – etnografiniu paplitimu, krikštais. Sukursite savo kryžių – saulutę.

Užsiėmimas skirtas pradinių ir jaunesniųjų klasių mokiniams.

Trukmė – 1 val.

1863 M. SUKILIMAS LIETUVOJE

Moksleiviai susipažįsta su 1863 m. sukilimo priežastimis, chronologija, pasekmėmis, pagrindiniais sukilimo vadais, žiūri ištrauką iš vaizdo filmo „Kai Lietuvos dar nebuvo“ ir sprendžia kryžiažodžius.
Trukmė – 1 val. Užsiėmimas skirtas vyresnių klasių mokiniams ir suaugusiems.

1863 M. SUKILIMO ATMINTINOS VIETOS

Integruota edukacinė pamoka-ekskursija. Ekskursija po Paberžės istorinės atminties vietas (memorialas 1863 m. sukilimui  atminti, A. Mackevičiaus sukilėlių aikštė, sukilėlių kapai Paberžės kapinėse). Skaitysime sukilėlių laiškus ir atsiminimus.

Skirta vyresnių klasių mokiniams ir suaugusiems. Trukmė – 2 val.

LIETUVOS VALSTYBINGUMO SIMBOLIAI

Susipažįstama su valstybingumo simboliais, jų atsiradimo istorija, reikšmė, kūrimo principais. Sužinomos pagrindinės herbo kūrimo taisykles. Piešiami  herbų eskizai.

Trukmė – 1 val.