Radviliada 2019. Senovinės muzikos ansamblio “Rondellus” ir senovinių šokių kolektyvo “Saltatores Revaliensis” koncertas
Pradžia:2019-09-07 - 13:00
Pabaiga:14:00

Rondellus jau daugiau kaip 20 metų tarptautiniu mastu demonstruoja vis didesnį pripažinimą. Dainininkai ir instrumentalistai, atliekantys periodinių instrumentų replikas, turi ilgametę patirtį grodami geriausiuose Estijos senosios muzikos ansambliuose.

Senovės Talinomieste įkurtas ansamblis buvo sukurtas atlikti ir populiarinti viduramžių ir renesanso muziką. Repertuare yra tiek sakralinė, tiek pasaulietinė muzika – nuo grigališkojo choralo iki meilės ir gėrimo dainų bei instrumentinių šokių, įskaitant trupių ir trubadūrų muziką, Hildegardo von Bingeno, Guillaume’o Machauto, Francesco Landini, Guillaume’o Dufay’o, Gilles’o Binchois’o, Des Prez’o ir kt.

RONDELLUS koncertavo Rusijoje, JAV ir didžiuosiuose senosios muzikos festivaliuose visoje Europoje, įskaitant: Danijoje – Bornholmo vasaros muzikos festivalyje ir Europos viduramžių festivalyje, Hørsens; Prancūzija – festivalis „Recontres Internationales de Musique Medievale“, „Thoronet“; Vokietija – festivalis „Europaeische Kirchenmusik“, „Schwaebisch Gmuend“, „Festival Montalbane“, „Freiburg“ ir „Komponistinnen und ihr werk“, Kaselis; Vengrija – Soprono senosios muzikos festivalis ir Budapešto senosios muzikos forumas, Italija – Viduramžių ir renesanso teatrų festivalis, Anagni, Latvija – Rygos senosios muzikos festivalis, Lietuva – Vilniaus senosios muzikos festivalis, Lenkija – Monofoninės muzikos, Plocko ir Musica Antiqua Europae festivalis, Bydgoščius, Ispanija – Viduramžių teatro ir muzikos festivalis, Elčė, Švedija – kamerinės muzikos festivalis, Norrtälje.

Per metus Rondellus įrašė keletą kompaktinių diskų. 2003 m. Jų įrašas „Sabbatum“ („Beg The Bug“) laimėjo Estijos muzikos apdovanojimą už geriausią metų klasikinį kompaktinį diską ir sulaukė kritinio pripažinimo visame pasaulyje.

Istorinių šokių ansamblis „Saltatores Revalienses“

Pagrindinę ansamblio grupę sudaro daugiausia profesionalių šokėjai, kurie baigė Talino baleto mokyklą ir dabar yra aktyvūs Estijos nacionalinės operos balete. Bendras šokėjų skaičius yra 10. Repertuaras apima originalią 15-18 amžiaus choreografiją (renesansas ir baroko šokiai: šedevrai iš Burgundijos, Italijos, Prancūzijos, Ispanijos ir Anglijos) ir šiuolaikinė choreografija.

„Saltatores Revalienses“ dirba kartu su senosios muzikos ansambliu „Rondellus“ ir kartu jie paruošė spektaklius, vaizduojančius skirtingus šimtmečius. „Saltatores Revalienses“ surengė daug koncertų ir spektaklių, dalyvavo įvairiuose festivaliuose tiek Estijoje, tiek užsienyje – Baltijos šalyse, Rusijoje, Suomijoje, Lenkijoje, Švedijoje, Ispanijoje, Italijoje, Bulgarijoje.