header-img
Svetainės žemėlapis
Versija neįgaliesiems
Vasario 16 d. – nemokamas Kėdainių krašto muziejaus lankymas

Vasario 16 d. nuo 10.00 val. iki 13.00 val. kviečiame aplankyti Kėdainių krašto muziejaus ekspozicijas nemokamai!

13.00 val. visus kviečiame į Didžiosios Rinkos aikštę, kur vyks gatvės teatro spektaklis „Signatarai eina fotografuotis“. Renginys skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 104-osioms ir Kėdainių krašto
muziejaus įkūrimo 100-osioms metinėms paminėti.

 

 

Praėjusiais metais muziejus atsinaujino net 4 naujomis ir moderniomis ekspozicijomis:
1. „Kėdainių savininkai“ interaktyvus kunigaikščių Radvilų geneaologinis medis supažindins lankytojus su visomis Radvilų šeimos šakomis. Čia sutiksite ne tik Radvilas, bet visas asmenybes, kurios valdė Kėdainius.
2. „Kėdainių ryšiai su pasauliu“ papasakos apie Kėdainių ekonominius, kultūrinius, religinius bei edukacinius ryšius su Europos šalių miestais: judėjo prekės, knygos, studentai, kunigai, administracijų pareigūnai. Ekspozicija atskleis, kaip ir su kuo Kėdainiai buvo susiję.
3. Originali ir meniška ekspozicija „Česlovas Milošas (Czesław Miłosz) – Kėdainių krašte gimęs genijus“ supažindins su Česlovo Milošo asmenybe, kūryba bei ryšiais su Lietuva. Ekspozicijoje gausu nuotraukų, tekstų bei garso ir vaizdo įrašų. Visa tai padės giliau pažinti kūrėją, poetą, literatūrinės Nobelio premijos laureatą, Kėdainių krašto žmogų.
4. „Kėdainiai – daugiatautis Abiejų Tautų Respublikos miestas“. Šios ekspozicijos pagrindas yra prieš porą metų muziejaus sukurtas interaktyvus maketas „Kėdainių aukso amžius XVII a. miesto gyventojų pasakojimuose“. Apie pagrindinius mieste buvusius objektus pasakoja septyni personažai – to laikotarpio Kėdainių gyventojai. Dabar muziejaus lankytojai ne tik girdi, ką jie pasakoja, bet ir mato juos konkrečioje vietoje ir aplinkoje, atkurtoje šiuolaikiniais informacinių technologijų sprendimais – kompiuterine 3D animacija.