header-img
Svetainės žemėlapis
Versija neįgaliesiems
Tėvų įspūdžiai ir padėka už projekto “Žalčio simbolis lietuvių liaudies mene” veiklą

Birželio 22 -30 dienomis Tradicinių amatų centre Arnetų name vyko projektas “Žalčio simbolis lietuvių liaudies mene”. 

Projekte dalyvavusių dviejų vaikų mama išreiškė padėką projekto organizatoriams ir pasidalino savo įspūdžiais apie vykdytą projektą:

  “Esu dėkinga už 2020 m. birželio 22 – 30 d. Kėdainių Arnetų namuose  organizuotą projektinę veiklą vaikams. Joje turėjo galimybę dalyvauti abu mano vaikai: 11 metų sūnus ir 8 metų dukra. Dėl sūnaus negalios, kaip lydintis asmuo dalyvaudama stovyklėlėje, turėjau galimybę stebėti visas veiklas. Pradžioje, be didelio noro, ėjęs sūnus dirbo su pasimėgimu ir džiaugėsi turėdamas galimybę susipažinti su audimu staklėmis, juostų pynimu, medžio drožyba, keramika, vytelių pynimu, vilnos vėlimu, popieriaus karpiniais, žalvario juvelyrika…Dukra nuo pradžių su dideliu entuziazmu laukdavo kiekvieno užsiėmimo.

    Mes patys ne vietiniai – iš Kėdainių rajono. Jautėmės su vaikais taip, lyg gavę nuostabią dovaną.  Projekto metu aplankėme Kėdainių viešąją biblioteką, Kėdainių krašto muziejų, egzotinę gyvūnėlių parduotuvę. Visur turėjome galimybę išgirsti apie šių metų temą – žaltį:  lietuvių literatūroje, tautosakoje, tautodailėje, gamtoje. Visomis technikomis dirbome žalčius, jų atvaizdus, stilizuotą ornamentiką, įkvėpimo semdamiesi iš senosios juvelyrikos, juostų raštų.

     Paskutinę stovyklos dieną vainikavo inscenizuota pasaka ,,Eglė žalčių karalienė“, smagūs judrūs žaidimai susibendravusiems vaikams ir aišku – darbelių paroda. Gera buvo drauge pasidžiaugti įvairiopos kūrybos raiška.

    Kėdainių Arnetų namai turi jau dabar tokią plačią edukacinių užsiėmimų pasiūlą, supažindinančių su tradiciniais lietuvių liaudies amatais, kuriuos veda patyrę meistrai. Potencialas milžiniškas, galimybės sudarytos. Šitame matau praktinį lietuvybės, lietuviškos dvasios sodinimą mūsų vaikuose.

    Dėkojame, kad Kėdainiuose tam sukurta nuostabi erdvė. Arnetų namai su savo istoriniais pastatais ir  edukaciniais užsiėmimais turi gerą trauką šiuolaikiniam jaunimui. Stovyklos metu ne vienas vaikas atrado norą sugrįžti čia rudenį, kai prasidės būrelių veikla.

                                                                        Su dėkingumu –

                                                                                      dviejų vaikų mama.”