header-img
Sitemap
Version for the disabled
Muzikinis gatvės teatro spektaklis “Gekumen”
Pradžia:2021 May 15 - 20:00
Pabaiga:22:00
Address:Didžioji g. 19
Muzikinis gatvės teatro spektaklis “Gekumen”
Gegužės 15 d. 20 val. kviečiame paminėti Kėdainių krašto muziejaus 99 – metį kartu su muzikiniu gatvės teatro spektakliu “Gekumen”!
 
Susitikimo vieta – Kėdainių krašto muziejus (Didžioji g. 19)
DĖMESIO – prie muziejaus bus vykdoma visų dalyvių registracija. Prašome į renginį atvykti ankščiau. Kėdainių krašto muziejus bei muzikinio gatvės spektaklio artistai visų prašo būti supratingais! Laikykimės saugaus atstumo, dezinfekuokime rankas.
Visame pasaulyje žinomas ispanų gatvės, teatro ir operos režisierius Adrian Schvarzstein Lietuvoje kuria jau ne pirmus metus. Pastatęs ne vieną įsimintiną pasirodymą, 2016 metais kartu su aktore Jūrate Širvyte-Rukštele pristatė gatvės teatro spektaklį “Arrived”, su kuriuo vėliau apkeliavo net 19 pasaulio šalių.
 
Šįkart režisierius grįžo išsikėlęs sau uždavinį atgaivinti atmintį, kuomet žydai sudarė ženklią Lietuvos gyventojų dalį, o Vilnius buvo svarbus Europos žydų kultūros miestas. A.Schvarzstein siekis – sukurti muzikinį gatvės teatro projektą „Gekumen“ (Sugrįžo), kuris emociškai ir vizualiai sugrąžintų bei priartintų spektaklio žiūrovą-dalyvį prie tarpukario Lietuvos žydiškos kultūros bei humoro.
 
Spektaklyje dalyvauja vokalistas Nerijus Masevičius, išilginėmis fleitomis bei viduramžių arfa grojanti muzikantė Ieva Baublytė, gitaristas bei liuto forte atlikėjas Saulius S. Lipčius, akordeono virtuozas Tadas Motiečius, šokėja bei aktorė Jūratė Širvytė-Rukštelė. Atlikėjai įkūnija tarpukario Lietuvos miesto gyventojus – duonos pardavėją, batų valytoją, spaudos kiosko savininką, sugrįžėlį emigrantą, gydytoją… Visi šie personažai palydi žiūrovą į kupiną emocijų, skonių ir kvapų, muzikinę kelionę.
 
Spektaklyje girdima jidiš klezmer muzika, tarpukario Kauno estrados garsai, senoji sefardų, aškenazių tradicinė muzika, pabrėžianti žydišką spektaklio kontekstą, o kiti europinės muzikos perlai darniai į programą inkrustuoti talentingo kompozitorius Vitalijaus Neugasimovo aranžuotėmis, atskleidžia daugiatautę Lietuvos miestų ir miestelių kultūrinę terpę. Kostiumų dailininkės Daivos Petrulytės pastangomis atlikėjai perkels žiūrovus į laikus, kai Lietuvoje laisvai skambėjo jidiš kalba, o pasirodyme matomus personažus buvo galima sutikti miesto gatvėse.
 
„Aš kuriu savo spektaklio dramaturgiją ir išgalvoju personažus, prisimindamas realų žmogų…Nepaisant dokumentinio scenarijaus konteksto, mes kùriame gatvės teatro spektaklį, kuriamè atmintis, muzika ir fantazija – svarbiausi mūsų palydovai. Kaip ir gyvenime.“ Adrian Schvarzstein.
 
Adrian Schvarzstein – argentiniečių kilmės ispanų operos teatro režisierius, cirko ir gatvės teatro spektaklių kūrėjas, aktorius, komikas, klounas ir…nepaprastos energetikos menininkas. Nuo 1989 metų dirba su įvairiais Europos cirkais, gatvės teatro trupėmis, bendradarbiauja su operos, teatro, televizijos projektais. 2008 m. Miramiro prizas už Kamchatka projekto režisūrą, Brėmeno gatvės teatro festivalio Ernst prizas, 2010 m. Zirkolika prizas kaip geriausio cirko režisieriaus. Jo gatvės teatro pasirodymai GREENMAN , THE BED ir DANS dvidešimt metų sulaukia pasisekimo tarptautiniuose festivaliuose pasaulyje , dažniausiai dėl to, kad pagrindinis personažas čia – publika. 2010 m. jo režisuotas „Žvėrių karnavalas“ Singapūre sulaukė tarptautinio pripažinimo ir buvo atkurtas 2012 m. Portomao (Portugalija) bei 2015 m. Kiolne (Vokietija). Antonio de Literes opera „Los Elementos“ bei Adriano Banchieri madrigalinė komedija „La Barca“ susilaukė didelio dėmesio ir Lietuvoje. Čia režisierius sukūrė pasisekimo sulaukusius interaktyvius senosios muzikos spektaklius “Basso ostinato” (2017), “Šv. Genezijaus trupė keliauja į Europą” (2018), „Gekumen“ (2020), „Brutti“ (2020) . Režisavo “Dainų šventė’2018” vokalinių ansamblių koncertą filharmonijoje, už gatvės teatro spektaklio „Signatarai eina fotografuotis“ sukūrimą 2019 m. gavo Prezidentės apdovanojimą.
Nuo 2018 m. yra pastovus Utrechto senosios muzikos festivalio projektų režisierius. Pagrindinis jo režisūrinis braižas – ypatingas ryšys su publika, jai skiriamas dėmesys ir pagarba. Režisieriaus moto – „Be publikos- mes niekas!“
 
Projekto partneriai:
Lietuvos kultūros taryba
Kėdainių krašto muziejus
Paideia – The European Institute for Jewish Studies in Sweden
Dėkojame
Žydų kultūros ir informacijos centrui