header-img
Sitemap
Version for the disabled
Fotografijų paroda „Augintojai“
Pradžia:2022-03-02 - 17:00
Pabaiga:2022-04-18 - 17:00

2022 m.  kovo 2 d. 17 val. Kėdainių krašto muziejuje vyks fotografijų parodos „Augintojai“ atidarymas. Parodoje eksponuojami draugiškai aplinkai ūkininkaujančių žmonių portretai ir istorijos.

 

Parodos idėja gimė Aplinkosaugos koalicijos komandai. „2021-aisiais metais daug dirbome dirvožemio apsaugos ir žemės ūkio temose. Teko ruošti pasiūlymus įstatymams ir teisės aktų pakeitimams, kurie padėtų apsaugoti dirvožemį ir skatintų tausų jo naudojimą. Deja, moksliniai duomenys ne visada įtikina ūkininkus, kad reikia mažiau tręšti, o vartotojus, kad reikia rinktis sveikai užaugintą, ekologišką produkciją. Todėl ir kilo ši idėja, papasakoti apie draugiškai aplinkai ūkininkaujančius žmones, kad visi išgirstų ir pamatytų – galime saugoti aplinką, jei renkamės teisingai“, – apie parodos atsiradimą pasakoja aplinkosaugos ekspertė Karolina Gurjazkaitė.

Siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į tvarų ūkininkavimą, Aplinkosaugos koalicija pakvietė fotomenininką Kęstutį Žilionį sukurti fotografijas projektui „Augintojai“. „Galimybė susipažinti ir užfiksuoti ūkininkaujančių žmonių portretus leido iš arti pamatyti tai, kaip ateityje turėsime gyventi – atsakingai rinkdamiesi ir priimdami sprendimus, kurie padės kurti tvaresnę aplinką. Fiksuodamas šių žmonių portretus stengiausi atskleisti tai, su kokia meile jie rūpinasi aplinka ir kaip atkakliai siekia tikslų, nors ir susiduria su dideliais iššūkiais”, – apie projektą „Augintojai” sako fotografas Kęstutis Žilionis.

Parodoje eksponuojami aštuonių tvariai ūkininkaujančių žmonių portretai ir nuotraukos iš jų ūkių. Fotografijas lydi jų papasakotos istorijos. Viena iš parodos herojų – Vilma Živatkauskienė, kuri ūkininkauja Kėdainių rajone. Vilma augina galvijus, kurie ganosi dideliame plote ir padeda užtikrinti, kad klestėtų pievų biologinė įvairovė. „Atskleidžiant parodos herojų istorijas norėjosi paliesti ir platesnes temas. Mes esame praradę ryšį su žmonėmis, kurie augina maistą. Nueiname į parduotuvę, nusiperkame ekologišką agurką, bet ar galime pasitikėti, kad jis tikrai užaugintas be chemikalų? Kitaip yra, kai perkame tiesiai iš ūkininkų, kai galime pamatyti, kaip jie augina, gal net patys nusiskinti avietę ar išsirauti ridikėlį – tai kuria pasitikėjimą ir pridėtinę vertę, leidžia suprasti, kodėl rūpestingai užaugintas produktas kainuoja daugiau, nei chemizuotas. Apie tai ir yra ši paroda, istorijos. Kviečiame lankytojus pasvarstyti, kokia yra pigaus maisto kaina – ar turime numoti ranka į tai, kad aliname dirvožemį jį pertręšdami? Ar biologinės įvairovės nykimo akivaizdoje dar galime ignoruoti mūsų vartojimo pasekmes?“ – klausia parodos tekstų autorė Miglė Satkauskaitė.

Parodą Kėdainių krašto muziejuje bus galima apžiūrėti nuo kovo 3 d. iki balandžio 18 d. Vėliau paroda keliaus į kitus Lietuvos miestus.

Parodos rėmėjai: VšĮ „Rūpi“ ir The European Environmental Bureau (Europos aplinkos biuras)

Daugiau apie parodą: https://www.akoalicija.lt/veikla/paroda-augintojai