Paroda “Rokiškio krašto gyvieji amatai”
Pradžia:2020 25 birželio - 11:00
Pabaiga:2020 23 liepos - 17:00
Adresas:Radvilų g. 21
Paroda “Rokiškio krašto gyvieji amatai”

Tradicinių amatų centre Arnetų name nuo birželio 19 d. veiks paroda “Rokiškio krašto gyvieji amatai”.

Paroda skirta tautodailės metams paminėti.

Parodoje bus eksponuojami Gitos Kolosovienės (vytelių pynimas) ir Augenijos Ruželienės (karpiniai) darbai.

Gita Kolosovienė gimė 1975 m. Obeliuose. Mokytoja, tautodailininkė, Lietuvos Respublikos tautinio paveldo produktų kūrėja, tradicinių amatų meistrė, meno kūrėja, karpymo amato puoselėtoja.
2002 metais priimta į Lietuvos tautodailininkų sąjungos Panevėžio bendrijos narių gretas.
Aktyviai dalyvauja parodose, pleneruose, veda edukacinius mokymus, bendrauja su kitais Lietuvos ir užsienio šalių menininkais, kuriančiais karpinius. Surengė 8 personalines parodas (Laisvės kovų istorijos muziejuje Obeliuose, Lietuvos Respublikos Seime, Kauno tautinės kultūros centre, Dusetų Kazimiero Būgos bibliotekoje, Asvejos regioniniame parke), 3 parodas- drauge su dukra Rūta (Kupiškio r. Uoginių amatų centre, Rokiškio r. Kamajų bibliotekoje, Rokiškio kultūros centre). Dalyvavo per šešiasdešimt rajoninių, regioninių, grupinių, respublikinių ir tarptautinių parodų (Lietuvoje, Lenkijoje, Latvijoje, Baltarusijoje, Rusijoje, Turkijoje).
2012 metais nominuota Lietuvos tautodailininkų sąjungos Rokiškio skyriaus geriausia tautodailininke.
2014 m. suteiktas Tautinio paveldo produkto sertifikatas (langų užuolaidos).
2014 m. Respublikinės parodos ,,Lietuvos karpytojų pasakojimai“ (Rokiškio krašto muziejus) organizatorė ir dalyvė.
Dalyvavo 11 plenerų, tame tarpe ir langinių tapybos plenere ,,Atmerktos Obelių miesto akys“ (2015 m.). 2018 m. Respublikinės konkursinės liaudies meno parodos ,,Aukso vainikas Panevėžio regiono ture užėmė pirmąją vietą.
2018 m. įteikta Rokiškio r. savivaldybės mero padėka už prasmingais darbais garsinamą mūsų kraštą, jaunosios kartos ugdymą, tautodailės puoselėjimą.
2019 m. suteiktas meno kūrėjo statusas, pripažinta tradicinių amatų meistre. Jos kūryba įvertinta Lietuvos nacionalinio kultūros centro diplomu už karpinių meistrystės ištobulinimą.
Savo patirtį perduoda vaikams, veda edukacinius mokymus, pristato karpymo amatą įvairių švenčių, projektų metu.

Augenija Ruželienė gimė 1966 m. Jurkupių kaime, Rokiškio rajone.
Nuo 2010 metų dalyvauja įvairiose tautodailės parodose, mugėse, renginiuose demonstruoju pynimą iš vytelių, vedu edukacinius užsiėmimus vaikams. Nuo 2012 metų Lietuvos tautodailininkų sąjungos Rokiškio skyriaus narė.
2018 m. Kaziuko mugėje nupynė rekordinę skrybėlę, kurie puošė Benedikto turgaus prieigas Vilniuje.
2019 m. pintinės ir pintinės su antvožu įvertintos tautinio paveldo produktų A kategorijos sertifikatu.
Šiuo metu dirbu Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centro amatų dirbtuvėse, kurios įkurtos Salų dvaro rūmuose. Dvaro lankytojams demonstruoju pynimą iš vytelių, organizuoju amatų ir tautodailės parodas bei edukacines pamokėles vaikams.