header-img
Svetainės žemėlapis
Versija neįgaliesiems
„Medis kalbina geležį“ parodos atidarymas
Pradžia:2019 12 balandžio - 15:00
Pabaiga:16:00
Adresas:Radvilų g. 21
„Medis kalbina geležį“ parodos atidarymas

Balandžio 12d. 15val. vyks sertifikuotų tautinio paveldo dirbinių tradicinio amatininko, senojo drožybos ir kalvystės amatų puoselėtojo, meistro bei tautodailininko Povilo Malinausko kalvystės ir drožybos kūrinių parodos „Medis kalbina geležį“ atidarymas.

Drožinėti amatininkas pradėjo nuo 1975 metų. Pirmi darbai buvo prieverpstės, šaukštai, rankšluostinės, suvenyrinės dėžutės ir kt. 1986 metais buvo priimtas į Lietuvos liaudies meno draugiją. Povilas Malinauskas kūrė vis sudėtingesnius darbus: kryžius, koplytstulpius, stogastulpius, rūpintojėlius. Kartą padarytam koplytstulpiui prireikė metalinės viršūnėlės, tad nieko nelaukdamas ėmėsi ir kalvio amato. Meistras teigia, kad „ metalo plastikoje galima išreikšti ir nuotaiką, ir savo krašto tradicijas, ornamentiką, simboliką.“ 2006 metais Povilui Malinauskui buvo suteiktas meno kūrėjo statusas, o 2009 metais buvo sertifikuotas, kaip tradicinių amatų meistras, sertifikuota 12 tautinio paveldo tradicinių produktų: buitiniai ir apeiginiai drožiniai, čepelos, kandikliai, kočėlai, ližės, memorialinių paminklų viršūnėlės, puodšakės, pypkės, sūrspaudžiai, trikojai, žarstekliai, žnyplės. Meistras aktyviai dalyvauja respublikinėse meno parodose, šventėse, konkursuose bei kituose renginiuose. 2014 ir 2016 metais respublikiniame liaudies meno konkurse „Aukso vainikas“, kaip kalvis kryždirbystėje, laimėjo antrą vietą, o 2015 metais- pirmą.

Parodos atidarymo metu sertifikuota tautinio paveldo produktų tradicinė amatininkė, senojo kepimo amato puoselėtoja Liudmila Malinauskienė visus vaišins kulinarinio paveldo skanumynais.