header-img
Svetainės žemėlapis
Versija neįgaliesiems
Keramikės Onos Petkevičiūtės ir šiaudinių sodų rišėjos Rasos Gelčienės paroda
Pradžia:2021 6 balandžio - 8:00
Pabaiga:2021 14 gegužės - 13:00
Adresas:Radvilų g. 21
Keramikės Onos Petkevičiūtės ir šiaudinių sodų rišėjos Rasos Gelčienės paroda

Nuo balandžio 6 d. Tradicinių amatų centre Arnetų name pradeda veikti keramikės Onos Petkevičiūtės ir šiaudinių sodų rišėjos Rasos Gelčienės paroda.

Ona Petkevičiūtė ,,Aguonų laukas”

    Gimė 1951 m. Prienų rajone, Žideikonių kaime. 1976 m. baigė keramikos studijas VDA. Nuo 1983 m. LDS narė. 1994 m. – VDA keramikos katedros docentė. Parengė 3 neformalias keramikos mokymo programas.

    Kūryboje dominuoja indų interpretacijos su nekeramikinėmis medžiagomis. Menininkė domisi lauko degimo būdais, eksperimentuoja su raku, raugo ir naked degimo technikomis. Lietuvoje surengė 7 autorines parodas, dalyvavo 116 grupinių parodų, Lietuvoje ir tarptautiniuose siumpoziumuose.

Rasa Gelčienė  ,,Rojaus sodai”

Gimė 1969 m. Kėdainiuose. 1996 m. baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje etnomuzikologijos specialybę.  Nuo 1993 m. dirba Nacionalinėje M.K.Čiurlionio menų mokykloje, Vilniaus J.Tallat-Kelpšos konservatorijoje. Yra folklorinių ansamblių ,,Tyklė”, ,,Griežikai” dalyvė, vadovavo ansambliui ,,Riduola”, dabar ,,Kadagio”, ,,Rasodos” vadovė. Dalyvauja konferencijose, ruošia edukacinius seminarus apie etines ir etnines sąsajas lietuvių kultūroje. Nuo 2017 m. riša šiaudinius sodus. Dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje.

,,Pirmoji mokytoja buvo mano MAMA. Iš vaikystės fragmentiškai prisimenu vaizdą, kaip mirkomi ir virinami šiaudai, jų kvapas…šiaudinio sodo fragmentas…Sodai – man ypatinga poilsio ir darbo dermė, skaidrios struktūros, dvasinės ramybės, harmonijos šaltinis. Tai savęs atradimas ir pozityvios ateities perspektyva.”

Tradicinių amatų centro Arnetų name darbo laikas pirmadienį – penktadienį nuo 8.00 val. iki 17.00 val. 

Lankymas nemokamas.

Lankymo metu būtina dėvėti apsauginę veido kaukę ir laikytis visų saugumo reikalavimų – dezinfekuotis rankas, kuo mažiau liestis prie paviršių bei laikytis saugaus atstumo nuo patalpoje esančių kitų lankytojų.