header-img
Svetainės žemėlapis
Versija neįgaliesiems
Indrės Makelytės tapybos darbų parodos DVI PUSĖS atidarymas
Pradžia:2019 1 rugpjūčio - 17:00
Pabaiga:18:00
Adresas:Senosios Rinkos a. 12
Indrės Makelytės tapybos darbų parodos DVI PUSĖS atidarymas

Rugpjūčio 01 d. 17 val. – Indrės Makelytės tapybos darbų parodos DVI PUSĖS atidarymas. Pristatymo metu koncertuos Kėdainių r. neįgaliųjų draugijos literatų būrelio ,,Likimo palėpėje” nariai.

INDRĖ MAKELYTĖ, jaunosios kartos kūrėja, gimė 1985 metais, Kėdainiuose. Nuo 2006 metų gyvena ir kuria Kaune. „Gyvenimo atspindžiai“ ir „Dvi Pusės“ – tai du menininkės tapybos darbų ciklai. 2017 metais tapybos darbų ciklas „Gyvenimo atspindžiai“ jau buvo pristatytas Kaune bei Kėdainiuose, iš viso penkiose erdvėse. Šiais metais menininkė grįžta papildydama savo kūrybą naujuoju tapybos ciklu „Dvi Pusės“, tuo pačiu palieka galimybę žiūrovams susipažinti ir su jos pirmaisiais darbais.

    Pirmame tapybos darbų cikle menininkė  atskleidžia emocijas, vidinę būseną, santykius su kitais žmonėmis. Itin artimi gamtiniai motyvai: gamtos detales autorė itin subtiliai jaučia, jos nutapytos gėlės sujungia moterišką pojūčių subtilumą, spalvinė niuansacija  kalba ir apie emocinį išgyvenimą. I. Makelytės abstrakčioji tapyba sujungia vidinio dvasinių išgyvenimų, emocijų, egzistencinių svarstymų virpesius, skatina meditatyvinius apmąstymus. 

          Antrasis tapybos darbų ciklas kalba apie dvejų pasaulių susijungimą: vyro ir moters, gamtos ir žmogaus, religijos ir tikėjimo. Dvi pusės vieną kitą papildančios, bet tuo pačiu, parodančios didelę atskirtį. Šiais darbais norima atkreipti dėmesį, kad mes pamirštame esant tokio ryšio. Gyvename atskyrus gyvenimus, atitolę nuo gamtos, nuo vienas kito, nors esame susieti nematomomis gijomis. Subtiliai atkreipiamas dėmesys į  vos vos matomas vibracijas, paviršinius ir giluminius dalykus. Tapybos darbų ciklas susideda iš šešių dalių, kiekvieną iš jų sudaro dvi pusės, atspindinčios: žmogaus ryšį su gamta; vyro ir moters santykį; žmogaus ir vandens potyrį; žmogaus ir metų laikų sąsają; tikėjimo ir religijos vientisumą.

          Menotyrininkės Gabrielė Kuizinaitė teigimu – „I. Makelytės  abstrakcionistinė tapyba išsiskiria minimalistine raiška, gana aktyvia koloristika, subtiliomis formomis, polinkiu metaforizuoti egzistencijos sampratą. Jos kūrybinio pasaulio suvokimas paremtas ryškiu gamtos motyvu ir interpretacija, religine problematika, ryškėjančia per neatsiejamą gamtos ir žmogaus išgyvenimų ryšį, harmoningą pasaulio sampratą, pilnatvę, kurioje susijungia visa tvarinija. Tiek parodos pavadinimas, tiek ir atskirų darbų pavadinimai („Miegantis angelas“, „Paskendus žolėje“, „Skylės laimėje“) iš pažiūros atrodo tiesmukiški, tačiau jie paaiškina autorines idėjas bei sumanymus, sujungia bendrąją parodos koncepciją ir meninės raiškos dekoratyvumą, kuris taip pat yra šios dailininkės kūrybos skiriamasis bruožas, kaip ir abstrakčiųjų, kartais kiek geometrizuotų formų ritmika“.

          Darbai atlikti įvairia technika ant drobės, naudojant akrilinius dažus. Menininkė eksperimentuoja, pasirinkdama taškinę techniką, pereidama prie paprastų, nemaišytų, šiurkščių potėpių. Į drobę išpiešiama viskas taip, kaip tuo metu yra jaučiama, dėl to čia nėra griežtų tapybos taisyklių laikymosi. Paveikslų prizmė taip pat plati, nuo primityvizmo iki visiškai abstrakčios tapybos, vyraujantys mistiniai, gamtos  motyvai.